728

6 ESNAF ODASI DAHA YÖNETİMİNİ BELİRLEDİ

6 ESNAF ODASI DAHA YÖNETİMİNİ BELİRLEDİ

Pazar günü 6 esnaf odasının seçimli genel kurulu vardı. Genel kurullar çekişmeli seçim yarışlarına sahne olsa da 6 esnaf odasında da seçimin galibi mevcut başkanlar oldu. İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odasında Hamza Öztürk, İstanbul Güzellik Uzmanları ve Güzellik Salonu İşletmecileri Esnaf ve Sanatkârlar Odasında Başkan Ayşe Aydın, İstanbul Yufkacılar ve Kadayıfçılar Esnaf ve Sanatkârlar Odasında Ayhan Ünal, İstanbul Terlik İmalcileri Sanatkarları Esnaf Odasında Halil Turhan, Bayrampaşa Bakkallar Mezeciler ve Tekel Bayileri Esnaf Odasında Misim Sarışan, Sefaköy Kamyon Kamyonet Minibüsçüler ve Şoförler Esnaf Odasında İhsan Çelikbaş başkan seçilen isimler oldu.

 SERVİSÇİLER ESNAF ODASINDA BAŞKAN YENİDEN HAMZA ÖZTÜRK

15 binden fazla üyeye sahip İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odasının Fenerbahçe Ülker Arena Etkinlik Salonunda düzenlenen 7. Olağan Genel Kurulunda seçimi  kazanan Hamza Öztürk  oldu.

6 adayın yer alması beklenen genel kurulda 2 aday Hasan Hüseyin Aslan ve Metin Ayaz konuşmalarının ardından seçimden çekildiklerini açıkladılar. Böylelikle seçim yarışı 4 aday Hamza Öztürk, Ahmet Özsoy, Murat Naci Coşar ve Cuma Tekin arasında yaşandı. Saat 09.00’da başlaması planlanan genel kurulda seçime 13.50’da geçildi. Oy verme işlemi ise yoğunluk nedeniyle 18.30’a kadar sürdü.

Hamza Öztürk 1648, Ahmet Özsoy 907, Murat Naci Coşar 592, Cuma Tekin 266 oy aldı. Genel kurulun divan başkanlığını ise İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de genel kurula katılanlar arasındaydı.

GÜZELLİK UZMANLARINDA BAŞKAN BİR KEZ DAHA AYŞE AYDIN

İstanbul Güzellik Uzmanları ve Güzellik Salonu İşletmecileri Esnaf ve Sanatkârlar Odasının seçimli olağan genel kuruluna tek listeyle giren Ayşe Aydın tekrar başkanlığa seçildi.

Bağlarbaşı’nda Neşe Düğün Salonunda düzenlenen genel kurulun divan başkanlığını  İSTESOB Başkan Vekili Mesut Şengün yaptı. Odanın isminde değişiklik yapılmasının da gündemde olduğu genel kurulda yeterli sayıya ulaşılamadığı için isim değişikliği yapılamadı. Odanın adı İstanbul Güzellik Uzmanları ve Güzellik Salonu İşletmecileri ve Dövmeciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak değiştirilmesi divan gündemine getirilirken, isim değişikliği için gereken üye sayısının yarıdan 1 fazlasına ulaşılamadığı için isim değişikliği yapılamadı. 835 üyeye sahip esnaf odasının genel kurulunda 170 kişi hazirun listesine imza attı.

İSTANBUL TERLİKÇİLERDE BAŞKAN HALİL TURHAN

Seçimli olağan genel kurulda 2 listenin yarıştığı İstanbul Terlik İmalcileri Sanatkârları Esnaf Odasının seçimli olağan genel kurulunda kazanan mevcut başkan Halil Turhan oldu.

Halil Turhan’ın 44 oy alarak yeniden seçildiği genel kurulda diğer aday Mustafa Aslan 19 oy alabildi. İSTESOB toplantı salonunda gerçekleşen olağan genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Disiplin Kurulu Başkanı Adem Etirli yaptı.

BAYRAMPAŞA BAKKALLARDA BAŞKAN MİSİM SARIŞAN

Bayrampaşa Bakkallar Mezeciler ve Tekel Bayileri Esnaf Odasının seçimli olağan genel kuruluna mevcut başkan Misim Sarışan tek listeyle girdi. Yeniden başkan seçilen Misim Sarışan üyelerine desteği için teşekkür etti.

Esnaf odasının genel kurulu Gönül Düğün Salonunda gerçekleşirken, genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Türkmen yaptı.

SEFAKÖY OTOMOBİLCİLERDE BAŞKAN İHSAN ÇELİKBAŞ

Sefaköy Kamyon Kamyonet Minibüsçüler ve Şoförler Esnaf Odasının olağan genel kurulunda İhsan Çelikbaş tekrar başkan seçilen isim oldu. İhsan Çelikbaş’ın tek aday olduğu genel kurul Flaş Düğün Salonunda düzenlendi ve genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Uzun yaptı.

YUFKACILARDA BAŞKAN AYHAN ÜNAL

İstanbul Yufkacılar ve Kadayıfçılar Esnaf ve Sanatkârlar Odasının seçimli olağan genel kuruluna tek listeyle giren Ayhan Ünal tekrar başkanlığa seçildi.

Beyazgül  Davet ve Toplantı Merkezinde düzenlen genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Hangün yaptı.

  • guzellik uzmanlari1
  • guzellik uzmanlari2
  • servis araclari13
  • guzellik uzmanlari6
  • servis araclari15
  • servis araclari24
  • servis araclari2
  • IMG-20180211-WA0026

Benzer yazılar