BAŞKANLAR KURULU GERÇEKLEŞTİ

2023 İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlar Kurulu gerçekleşti. Esnaf ve sanatkarın talepleri ve bugüne kadar yapılan çalışmalar ele alındı.

Oda başkanlarının katılımıyla düzenlenen Başkanlar Kurulu, İSTESOB, toplantı salonunda yapıldı. Toplantı öncesinde, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin 2023 yılındaki faaliyetlerini anlatan bir video gösterim yapıldı. Birlik Başkanı Faik Yılmaz, açılış konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılını tebrik etti. Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılında esnaf ve sanatkarı hak ettiği yere taşımak için herkesin üstüne düşen görevleri yerine getirmesi gerektiğini ifade etti. Başkan Yılmaz şöyle devam etti:”

Sizlerle yıl içinde çeşitli vesilelerle bir araya gelme, sorunlarımızı müzakere etme fırsatı buluyoruz. Ama elbette en geniş kapsamlı toplantıları Başkanlar Kurulu çatısı altında gerçekleştiriyoruz. Bugün burada, kendi içimizde bir fikir alışverişi yaparak, esnaf ve sanatkarımızın, esnaf odalarımızın sorunlarını nasıl ve ne şekilde çözülebileceği noktasında genel bir değerlendirmede bulunacağız. Aynı zamanda size son 9 aylık dönemdeki faaliyetlerimiz hakkında genel bir değerlendirme yapacağız.

Kıymetli oda başkanlarım, bizler esnaf ve sanatkarın kalkınmasını, büyümesini ve her alanda refahının yükselmesini esas mesele kabul ederek hep beraber  bu makamlara geldik.  Her adımımızı, taşıdığımız sorumluluğun bilincinde olarak atıyor, bu doğrultuda projeler geliştiriyoruz. Esnaf ve sanatkarımızla, esnaf odalarımızla iletişimimizi güçlü tutarak, onların sorunlarını dinliyoruz, aynı hedefe yürüdüğümüz bilinciyle, sizlerin önerilerini samimiyetle değerlendiriyoruz.  Sizden gelen önerilerle birlikte, çözüm raporlarımızı yetkili mercilere sunuyor ve bu taleplerimizin takipçisi oluyoruz.”

Sonrasında oda başkanları da söz alarak, mesleki sorunlarını ve taleplerini dile getirdiler.