YUNANİSTAN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU’NA ZİYARET

Birlik Başkanı Faik Yılmaz, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu’nu ziyaret etti. Yeni görevlerine atanan, Konsolos Theofılos Georgakis ve Ekonomi ve Ticaret Müşaviri Christos G. Stampoulopoulos ile görüşen Başkan Yılmaz, her iki isme yeni görevinde başarılar diledi. Başkan Yılmaz, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile başkonsolosluk arasındaki iş birliğinin  artarak devam edeceği konusundaki düşüncelerini aktardı.

Görüşmede ayrıca iki ülke esnafının karşılıklı ilişkilerinin geliştirilmesi ve ortak projeler yapılmasına yönelik çalışmalar ele alındı. Christos Stampoulopoulos, Yunan ve Türk esnaflarının ortak çalışabileceği, görüş alışverişi yapabileceği birçok nokta olduğunu belirtti. İSTESOB ve konsolosluk ilişkilerinin, esnaf ve sanatkar özelinde geliştirilmesinin her iki taraf için de faydalı sonuçlar doğuracağı ifade edildi.

Başkan Yılmaz ile Christos Stampoulopoulos, esnaf ve sanatkara yönelik ortak projelerin hayata geçmesi için yakın çalışmaya devam edeceklerini ifade ettiler.