GELECEĞİNİ KENDİN TASARLA PROJESİ

Projenin Adı : Geleceğini Kendin Tasarla

Uygulayıcı Kurum : İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Ortak : İstanbul Kadın ve Erkek Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası

Projenin Amacı : İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve İstanbul Kadın ve Erkek Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliği içinde verecekleri 3 boyutlu tasarım ve baskı eğitimi, kişisel gelişim destekleme eğitimi, girişimcilik eğitimi ile birlikte gelişim ve kariyer danışmanlığı sunarak gençlerin yetkinliklerinin, yaratıcılıklarının, yenilikçiliklerinin arttırılmasına destek olmaktır.

Projenin Kaynağı : İstanbul Kalkınma Ajansı

Tarih : 01.10.2018 – 30.09.2019

Projenin Son Durumu : Yürütülme aşamasındadır.

 

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB), 2018 yılının ekim ayında hayata geçen İstanbul Kalkınma Ajansı destekli  projesi ile ‘Tasarım Okulu’ kurdu.  Geleceğin moda tasarımcılarının yetiştirildiği okulda 16-29 yaş arasındaki gençlere, 3D yazıcı ile tasarım, baskı eğitimi ve kariyer danışmanlığı desteği verildi. 12 ay sürecek projede gençlerin istihdamını arttırmak amacıyla işverenlerle gençler bir araya getirilerek ‘Gençlere güvenin” denildi.

İSTKA’nın internet sitesinde yapılan duyuruda Çocuklar ve Gençler Mali Destek programında İSTESOB ve İstanbul Kadın Erkek Terziler Esnaf Odası işbirliği ile gerçekleşen ‘Geleceğini Kendin Tasarla’ projesinin de desteklen projeler arasında olduğu açıklandı.  Proje ile gençlere 3 boyutlu tasarım ve baskı eğitimi, kişisel gelişim, girişimcilik eğitimi verildi. Geleceğin tasarım dili 3D yazıcılar terzi esnafı tarafından kullanılmaya başlandı.