DEZAVANTAJLI GRUPLARIN EKONOMİK VE SOSYAL HAYATA KAZANDIRILMASI PROJESİ

Projenin Adı : Dezavantajlı Grupların Ekonomik Ve Sosyal Hayata Kazandırılması Projesi

Uygulayıcı Kurum : İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Ortak : İstanbul Otel Motel Kamping Pansiyoncular ve Benzerleri Esnaf Odası

Projenin Amacı : İSTESOB ve İOEO işbirliği içinde verecekleri mesleki eğitim ve iş danışmanlığı hizmetleri ile İstanbul’daki dezavantajlı grupların ekonomik ve sosyal hayata katılmalarına ve uyumuna destek olmaktır. İstanbul’da başta yoksul bölgelerdeki kadın ve gençler olmak üzere dezavantajlı grupların mesleki, genel ve girişimcilik yeterliliklerinin arttırılması, iş danışmanlığı hizmetlerinden yararlandırılmaları, hizmet alabilecekleri kamu ve özel kuruluşlar konusunda bilgilendirilmeleri ve işverenlerde var olan bu gruplara yönelik önyargıların giderilmesine dönük çalışmalarla sosyal entegrasyonlarına katkı vermektir.

Projenin Kaynağı : Avrupa Birliği / IPA

Tarih : 01.11.2016 – 31.10.2017

Projenin Son Durumu : Proje başarı ile tamamlanmıştır.

 

İSTESOB’dan meslek sahibi olmak isteyenlere büyük destek. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin, İstanbul Otelciler Esnaf Odası’nın iş birliği hayata geçirdiği  projesiyle turizm sektöründe çalışmak isteyenlere ücretsiz meslek edindirme kursu verildi. Projeden 18- 50 yaş arasındaki,  en az ilköğretim mezunu olan vatandaşlar yararlandı.

Avrupa Birliği ile çok sayıda başarılı proje gerçekleştiren İSTESOB, şimdi de turizm sektörüne kalifiye eleman kazandıracak yeni bir projeye imza atıyor.  İSTESOB ve İŞKUR işbirliği ile verilecek eğitimlerde, kursa katılanlara aylık en az 400 TL verildi.  Kurs sonunda, katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verildi.

Dezavantajlı Grupların Ekonomik ve Sosyal Hayata Kazandırma Projesi, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edildi.