728

İSTESOB ESNAF AKADEMİSİ KURUYOR

İSTESOB ESNAF AKADEMİSİ KURUYOR

İSTESOB’DAN ESNAFA ÇAĞ ATLATACAK PROJE

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği,  esnafın teknik gelişimini ve eğitimini daha profesyonel bir şekilde sağlamak amacıyla ‘Esnaf Akademisi’ kuruyor. Esnaf sanatkarların, ücretsiz bir şekilde yararlanabileceği eğitimlerle esnaf, işlerini geliştirme imkanı bulabilecek.  Proje için, “Esnaf sanatkarımıza hayırlı uğurlu olsun” diyen İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, duygularını şu ifadelerle dile getirdi:” Geleneklerimize sahip çıkarak, esnafımızı günümüz şartlarında, rekabet edebilir bir konuma getirmek istiyoruz. Eğitim alanında yapılan yatırımlar geleceğe yapılmış en büyük yatırımdır. İnşallah bu eğitimler, esnaf sanatkarımızı daha da güçlendirecektir.

İSTESOB, kurumsal bir iletişim firması ile esnaf sanatkara çok büyük hizmetler verecek bir proje için bir araya geldi. İSTESOB, atılan imzalarla, işlerini geliştirmek isteyen esnafa çok büyük katkılar sağlayacak eğitim projelerinin ilk adımını attı. Başkan Faik Yılmaz, “ Avrupa Birliği ve İstanbul Kalkınma Ajansı ile birçok başarılı projeye imza attık ve bunun olumlu sonuçlarını esnaf üzerinde gözlemledik. Her başarılı proje, bizi yenisini ve daha fazlasını yapma yönünde teşvik etti. Şimdi kapsamı daha geniş tutarak yeni bir projeye imza atıyoruz. Amacımız esnafımızın, haksız rekabet ortamında geride kalmasını, kaybolup gitmesini önlemek. Şimdi esnafımızı bu eğitimlerden yararlanmaya davet ediyorum” dedi.

10 BİNDEN FAZLA ESNAFA ÜCRETSİZ MESLEKİ EĞİTİM

2 yıl sürmesi planlanan proje sonunda 10 binden fazla esnaf sanatkara ihtiyaç duydukları alanlarda mesleki eğitim verilecektir. Birebir eğitimler, sertifika programları ve uzaktan eğitim programlarının tamamı ücretsiz olarak esnafa sunulacak.  Eğitim programı içinde, perakende satış, finansal okur yazarlık, ticarette değerler, e-ticaret gibi içerikler yer alıyor.

Benzer yazılar