HEM İSTESOB’DA HEM SAĞLIKTA YENİ BİR SAYFA

Rekabet  kelimesi,  son yıllarda sadece çarşı pazarda değil,  tarladan sanayiye, üretimden tüketime ekonominin her alanında  ön plana geçti. Aslında rekabet kuralları,  sadece tüketici için değil, üreten ve  satanın da yararına  sonuçlar getiriyor.
Ancak rekabetin tesisi, korunması ve geliştirilmesi konusundaki  en önemli adım yeni atıldı. 4054 sayılı yasanın 16. Maddesi,  rekabet kurallarını ihlal edenlere ağır cezalar yükleyeceği  gibi ilgili işletmelerin ticari ünvanlarının ilan edileceği duyurusu  ile itibar kaybı gibi psikolojik bir cezayı da beraberinde getiriyor.
İşte bu konuda alınan tedbirlerle ilgili haberi detaylarıyla elinizdeki sayıda bulacaksınız.
Değerli okuyucular  şüphesiz  geçen ayın teşkilatımız için en önemli  gündem maddesi  İSTESOB’un  34. Olağan Genel Kurulu’ydu.  Elinizdeki sayıda genel kurulun detaylarını bilinmeyen yönleriyle de okuyacaksınız.
4 yıl aradan sonra  Faik Yılmaz’ın yine büyük çoğunlukla  seçimi kazanması  teşkilatta tam bir güven oyu tablosunu ortaya koydu. Üstelik yönetim kadrosunun yarıya yakınında değişikliğe giden Yılmaz’ın aldığı oy, bu büyük değişikliğe de onay olarak yorumlandı.  735’e 222 oy aslında medya dilinde ezici çoğunluk olarak yorumlanır. Çünkü bir aday diğer adayın 3 katından fazla oy alıyorsa bu ezici bir çoğunluk şeklinde değerlendirilir.  Bu oy,   Yılmaz’ın çalışmalarının, icraatlarının da karşılığı olarak yorumlanır.
Aslında teşkilat mensupları  Yılmaz’ın sabahın erken saatlerinden gece geç  vakitlere kadar nasıl çalıştığını ve nelere kafa yorduğunu yakından biliyor. Benim de çok yakından tanık olduğum bu emekler sandıkta  karşılığını buldu diye düşünüyorum.
Yılmaz’ın başarısındaki sır, o’nun ekip ruhuna inanması, “ben” değil “biz”  anlayışı ile kadrolarını iyi motive etmesinden geçiyor. Her konuda  bunu tekrarlayan, start verdiği her projeye ekibiyle ve kadrosuyla  profesyonel bir anlayış getiren Yılmaz,  bence teşkilatta asıl şimdi yeni bir beyaz  sayfa açtı.
Fikirlere açık olan, bilgiye, tecrübeye değer veren Yılmaz başkanımızın,  asıl büyük projeleri  önümüzdeki dönemde hayata geçireceğini, bunun için de ihtiyaç duyduğu yönetim  kadrosunu oluşturduğunu düşünüyorum.
Yani İSTESOB’da  yeni bir kadro ile yeni bir beyaz sayfa açılmış oldu. Yılmaz sadece teşkilatta yeni bir sayfa açmadı, kendi sağlığında da yeni bir sayfa açtı.  Uzun süredir  ötelediği  koroner by pass ameliyatını  genel kurulun hemen ardından gerçekleştirdi. Yılmaz işte bu önemli ve ağır ameliyat  sonrasında  yattığı hastanede ziyaretçi akınına uğradı. Bizzat gelerek ya da telefon ve benzeri iletişimle geçmiş olsun dileklerini ileten  siyasiler, kamu kurum yöneticileri,  sivil toplum kuruluş yöneticileri ile TESK yöneticileri ve en fazla da, federasyon ve il birlik  başkanlarının listesi  sayfaları doldurdu. “Geçmiş olsun, acil şifalar” trafiği Yılmaz’ın  dünyasındaki sevgi yumağının ne kadar geniş bir çember oluşturduğunu ortaya koyuyordu. Genel kurulla başlayıp Yılmaz by pass ameliyatı ile devam eden süreç elinizdeki sayıda geniş biçimde yer aldı.

Bu sayıda bir de Ankara’dan konuğumuz oldu. Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın dergimize önemli ve ilginç açıklamalar yaptı. Merakla ve ilgiyle okuyacağınızı düşünüyorum. Yeni sayıya kadar sağlıcakla kalın.