SONBAHARDA SAÇ BAKIMI VE TRENDLERİ NASIL OLACAK?


Kadın demek güzellik demek!.. Kadın demek moda demek. Mevsimlere ve yıllara göre moda baştan aşağı değişse bile, çoğu zaman geçmişi farklı çizgiler ile günümüze taşır!..

Kadınların vazgeçilmezlerinden biri de kuaförleridir. Kadının en rahat hissettiği yerlerden biri de kuaför dükkanlarıdır. Sıkıntılardan arınmış olarak evinin yolunu tutar.

Nurten Altın, 1967 yılından bu yana başladığı mesleğini büyük bir istikrar ile devam ettiriyor. Ülkemizi bir çok ülkedeki yarışmada başarı ile temsil edip, birincilikler ile döndü.

Saçın topuz olarak toplanması ve taranmasında da İstanbul’daki sayılı isimlerden birisi.image

Kadınlar, saçlarını ne zaman topuz yapmak ister! Ya da her saça topuz uygulanır mı? Saçın topuz olarak taranmasının bir modası var mıdır? Bütün bu sorulara ALTIN, “Kadın var olduğundan beri güzel ve farklı olmak istiyor. Kadının güzelliğinde saçlar çok önemlidir. Güzelliği taçlandıran saçtır. Kadında saç, ten rengi ile mutlaka uyumlu olmalıdır. Her kadın, her modeli taşıyamaz. Saçların topuz olarak toplanmasında da böyledir. Yüzün biçimine göre, topuza farklı hareketler veriyoruz. Bazen bir perçem ile hareketlendiriyoruz. Bazen de farklı taşlar ve çiçekler ile ya da saça uyguladığımız örgüleri topuz yaparken kullanıyoruz. Saçın topuz olarak taranmasında ne yaş sınırlaması, ne de mevsim vardır. Bazen bir düğüne giderken, bazen bir iş yemeğine veya resmi bir toplantıya giderken saçları topuz olarak tarayabiliriz. Kadının gideceği yere göre de saçların topuz olarak toplanması önemlidir. Her kadının yüz yapısına ve ten rengine uygun bir model mutlaka vardır” diyor.