EVLILIK TÖRENLERINDE BIR DÖNEM DAHA SONA ERIYOR!

Düğün geleneklerimizden biri de gelin alayının oluşturulması, şehir içinde araç konvoyları ile gelin arabasının klaksonların çalarak yolda ilerlemesi, gelin aracının önünü kesen çocuklara zarf içinde para dağıtımıdır.

Istanbul Toplantı ve Düğün Salonu İşletmecileri Esnaf Odası yönetim kurulu kararı ile, güvenlik ve çevre duyarlılığı kapsamında düğün salonlarında düğün yapmak isteyen çiftler ile sözleşme sırasında düğün sırasında düğün konvoyu içindeki araçların klakson çalmamasını ve gelin arabasında da zarf içerisinde para dağıtılmamasını talep ediyor.

Istanbul Toplantı ve Düğün Salonu İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Ümit Yaşar DEMIR, “Şehir yaşamı içinde klaksonların seri olarak çalınması ciddi bir gürültü kirliliğine yol açmaktadır. Gelin arabalarında para zarflarının dağıtımı ise maalesef ölümle bile sonuçlanabilmektedir. Esnaf Odası olarak almış olduğumuz bu karar ile şehir içinde oluşacak gürültü kirliliğini önlemek, çiftlerin düğün konvoyu için hazırlayacakları para zarflarının dağıtımı sırasında oluşacak kargaşanın önüne geçmektir” diyor.