YAYINLARIMIZ BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’DE

Birliğimiz yayınlarından Altay Toplulukları adlı eser, bir önceki Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon’a, Altay Toplulukları Sempozyumlarının düzenleyicisi ve kitaplarının editörü Prof. Dr. İlhan Şahin tarafından, Moğolistan’da gerçekleşen Trans-Altai Sustainability Dialogue Toplantısında takdim edildi.

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin eserleri, bilim insanlarının yanı sıra dünyanın önemli kuruluşlarının da ilgisini çekiyor. Son olarak 12-14 Haziran tarihlerinde Moğolistan’ın başkenti Ulanbator’da gerçekleşen  Altay Toplulukları Sürdürebilir Diyalog Toplantısında İSTESOB’un yayınları tanıtıldı.

Eserlerin editörlüğü yapan Prof. Dr. İlhan Şahin, aynı zamanda Koreli ve  Altay Topluluklarının bir parçası olan Ban Ki-moon’un İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin eserlerine özel ilgi gösterdiğini söyledi.

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin eserleri 9 ayrı kitaptan ve Altay Toplulukları Sempozyumunda sunulan bildirilerden oluşuyor. Bu kitaplarda Türk tarihine ilişkin Orta Asya’dan günümüze uzanan detaylı incelemeler yer alıyor.