TASARIM OKULU İLK MEZUNLARINI VERDİ

İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle İSTESOB ve İstanbul Terziler Esnaf Odası tarafından yürütülen Geleceğini Kendin Tasarla Projesi ilk mezunlarını verdi. Sertifikalarını Birlik Başkanı Faik Yılmaz’ın elinden alan eğitmenler, 3 boyutlu yazıcıda baskı ve eğitim alanında gençleri yetiştirmeye başlayacak.

Geleceğini Kendin Tasarlar Projesi kapsamında kurulan Tasarım Okulu’nda 60 saat ve 4 hafta süre eğitim alan mesleki eğitim merkezlerinden gelen öğretmenlere 3 boyutlu yazıcıda baskı ve tasarım eğitimleri verildi. Eğitimlerini tamamlayan öğretmenlere sertifikalarını Birlik Başkanı Faik Yılmaz ve İstanbul Terziler Esnaf Odası Başkanı Turan Aydoğdu verdi. Başkan Yılmaz,” Ben de bir terzi çırağıydım. Elimde iğne iplikle bu işi öğrendim. Teknoloji çağında yaşıyoruz. Yeni döneme gençlerimizi hazırlamalıyız. Bu projeler gençlerin önünü açması için büyük bir fırsat” dedi.

Günün anısı olarak Başkan Faik Yılmaz’a 3 boyutlu yazıcıda basılan üzerinde ismi yazılı İSTESOB logosu takdim edildi.

Tasarım Okulu’ndaki eğitimler 16-29 yaşındaki gençlere 3 boyutlu yazıcıda baskı, tasarım ve girişimcilik eğitimleriyle devam edecek.