TAKSİYE DÖNÜŞÜM İÇİN KURA ÇEKİMİ BAŞLADI

750 minibüs ve 250 dolmuşun taksiye dönüşümü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Birlik Başkanı Faik Yılmaz, minibüslerin bağlı oda başkanları ve minibüsçü esnafının katılımıyla noter huzurunda yapılan kura çekimiyle gerçekleşti.

4 bin kişinin başvurduğu bin taksi plakası, kura çekimi Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’n yapıldı.  İlk kurayı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu çekti.

İstanbul’da 750 minibüs ve 250 dolmuşun taksiye dönüştürülme kararı, 29 Temmuz’da gerçekleşen UKOME toplantısında oy birliğiyle kabul edilmişti. Başkan Faik Yılmaz, “Şehrimize ve esnafımıza hayırlı olsun. Emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Ulaşım sektöründeki esnafımıza kazasız belasız, hayırlı bol kazançlar diliyorum.” dedi.

“ESNAFIN KAZANMASINI İSTİYORUM”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Esnafın para kazanmasını istiyorum. Ben esnafımın, helalinden kazandığı parayı evine götürsün, çocuklarını mutlu etsin istiyorum. Esnafımın fikri ne olursa olsun, ister taksici, ister minibüsçü, isterse otobüsçü olsun Seçilmiş yeni bir başkan olarak üç buçuk sene içerisinde ilk defa zam yaptık. Benim esnafım geçinemiyor yani ben kafamı kuma mı sokacağım? Hak ettiği zammı vermek zorundayız. Zammı yapan Ekrem İmamoğlu değil ki. Bu ülkede enflasyonun yüzde otuza siz ya da biz çıkarmadık. Çıkaran bu ülkenin ekonomisini yöneten akıl, o akıl.” İfadelerini kullandı.