SALGIN DENETİMLERİ BAŞLIYOR

Salgın tedbirleri kapsamında yeniden açılan iş yerleri yarından itibaren eş zamanlı olarak denetlenecek. İçişleri Bakanlığı tarafından Valiliklere gönderilen genelge ile hijyen koşulları başta olmak üzere,  maske kullanımı, sosyal mesafe kurallarına uyulup  uyulmadığı sıkı bir şekilde kontrol edilecek. Yeni çalışma koşullarına uymadığı tespit edilen iş yerlerine ceza kesilecek.

Bilim Kurulu tarafından belirlenen rehberlerde yer alan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediği düzenli olarak kontrol edilecek.  

Bu kapsamda ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parkların; valiler yönetim ve koordinasyonunda tüm illerde yarın denetimler başlıyor.