PAZAR GÜNÜ 12 ESNAF ODASINDA GENEL KURUL HEYECANI YAŞANDI

ESNAF İSTİKRARI SEÇTİ

İstanbul’da esnaf sandık başına koştu. Pazar günü tam 12 esnaf odasının seçimli olağan genel kurulu vardı. 12 esnaf odasında da mevcut başkanlar yerini korudu.

İstanbul Milli Piyango Bayileri Esnaf Odasında Ahmet Yazıcı, Halkalı Kamyoncular Kamyonet Otobüs Minibüs ve Şoförler Esnaf Odasında İbrahim Yılmaz, İstanbul Dokumacılar Esnaf ve Sanatkârları Odasında Agül Akpınar, İstanbul Perakendeci Bakkallar, Benzerleri ve Müstahdemleri Esnaf Odasında İsmail Keskin, Arnavutköy Minibüs Otobüs Kamyon Kamyonet ve Otomobil Şoförler Esnaf Odasında Engin Türkmen, Kâğıthane Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odasında Mehmet İhsan Mutlu, Küçükçekmece Sefaköy Bakkallar Esnaf Odasında Süleyman Nazlı, Kartal Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Esnaf Odasında Erol Demirci, Pendik Berberler ve Kuaförler Esnaf Odasında Sadık Türker, İstanbul Un-İş Esnaf ve Sanatkârlar Odasında Şaban Özdemir, Ümraniye Motorlu Taşıt Sahipleri ve Şoförler Esnaf Odasında Nezih Mert, İstanbul Diş Protez Teknisyenleri ve Sanatkârları Odasında Muharrem Değerli başkan seçildi.

MİLLİ PİYANGOCULAR AHMET YAZICI’DAN VAZGEÇMEDİ

Talih kuşu dağıtan milli piyangocu esnafı bu sefer kendi geleceklerini belirlemek için bir araya geldi. İstanbul Milli Piyango Bayileri Esnaf Odasının seçimli olağan genel kurulunda başkanlık için 2 aday yarıştı. Seçimleri mevcut başkan Ahmet Yazıcı kazandı.

Divan başkanlığını İSTESOB Başkan Vekili Mesut Şengün’ün yaptığı genel kurul Fatih’te Renk Düğün Salonunda gerçekleşti. Ahmet Yazıcı 208, Salim Turan 116 oy aldı.

 İSTANBUL BAKKALLARDA BİR KEZ DAHA GÖREV İSMAİL KESKİN’İN

İstanbul Perakendeci Bakkallar, Benzerleri ve Müstahdemleri Esnaf Odasının seçimli olağan genel kurulunda İsmail Keskin ve kapanan İstanbul Bakliyat ve Zahireciler Esnaf Odasının eski başkanı Tacettin Akdağ başkanlık için yarıştı. Seçimden zaferle ayrılan isim mevcut başkan İsmail Keskin oldu.

Olağan genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Başkan Vekili Mustafa Uzun yaparken, genel kurul Grand Cevahir Hotel Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Yapılan seçimlerde İsmail Keskin 340, Tacettin Akdağ 108 oy aldı.

HALKALI OTOMOBİLCİLERDE BAŞKAN İBRAHİM YILMAZ

Küçükçekmece Salon Akdeniz’de Saat 11.00’de başlayan Halkalı Kamyoncular Kamyonet Otobüs Minibüs ve Şoförler Esnaf Odasının seçimli 11. olağan genel kurulunda mevcut başkan İbrahim Yılmaz tek aday olarak girdi.

Halkalı Kamyoncular Kamyonet Otobüs Minibüs ve Şoförler Esnaf Odasının olağan genel kurulunda divan başkanlığını İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz yaptı. Başkan Yılmaz’la beraber divanda İstanbul Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Kazım Bilge, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, İstanbul Kamyoncular Esnaf Odası Başkanı Cemil ok yer aldı. Aynı zamanda Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan Vekili olan İbrahim Yılmaz, 4 yıl daha görev için esnafından destek aldı. Destekleri için üyelerine teşekkür eden Oda Başkanı İbrahim Yılmaz, 22 boyunca nasıl hizmet ettiyse, 4 yıl boyunca da canla başla hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

UN-İŞ’TE KAZANAN BİR KEZ DAHA ŞABAN ÖZDEMİR

İstanbul Un-İş Esnaf ve Sanatkârlar Odasının seçimli olağan genel kurulunda 3 aday başkanlık için yarıştı. Yarışın galibi mevcut başkan Şaban Özdemir oldu.

Divan başkanlığını İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Hangün’ün yaptığı genel kurul Beyazgül Davet ve Toplantı Merkezinde gerçekleşti. Mevcut başkan Şaban Özdemir 186, Abdülmüttalip Çetin 35, Hüseyin İşeri 30 oy aldı.

DOKUMACILARDA BAŞKAN AGÜL AKPINAR

Esnaf odasının eski başkanları Sadettin Olpak, Mehmet Narin, Mehmet Elitoğ, İsmet Aydın da genel kurula katılarak odalarına sahip çıktıklarını gösterdiler. Genel kurulda mevcut başkan Agül Akpınar tarafından eski başkanlara hizmetlerinden dolayı plaket takdim edildi.

İstanbul Dokumacılar Esnaf ve Sanatkârları Odasının olağan genel kurulunda mevcut başkan Agül Akpınar tek aday olarak yer aldı. İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz’ın aynı günde 2. kez divan başkanlığını üstlendiği genel kurul Bayrampaşa Yeni Gönül Düğün Salonunda düzenlendi.

DİŞÇİLERDE BAŞKAN MUHARREM DEĞERLİ

İstanbul Diş Protez Teknisyenleri ve Sanatkarları Odasının olağan genel kuruluna mevcut başkan Muharrem Değerli tek aday olarak girdi. 4 yıl daha görev başında kalacak Muharrem Değerli’nın yeniden başkan seçildiği genel kurulda divan başkanlığını İSTESOB Denetim Kurulu Başkanı Cafer Dağ yaptı. Genel kurul İSTESOB birlik toplantı salonunda düzenlendi.

ARNVUTKÖY’DE OTOMOBİLCİLER ENGİN TÜRKMEN’İ SEÇTİ

Arnavutköy Minibüs Otobüs Kamyon Kamyonet ve Otomobil Şoförler Esnaf Odasının olağan genel kurulunda mevcut başkan Engin Türkmen tek aday olarak yer aldı. Genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi Mahir Ereke yaparken genel kurul Arnavutköy Düğün Sarayında gerçekleşti.

KAĞITHANE BERBERLERDE BAŞKAN MEHMET İHSAN MUTLU

Kâğıthane Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odasının olağan genel kurulunda mevcut başkan Mehmet İhsan Mutlu yeniden seçildi. İhsan Mutlu’nun tek aday olarak girdiği olağan genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Osmanoğlu yaptı. Genel kurul, Kağıthane Belediyesi Meclis Salonunda yapıldı.

 SEFAKÖY BAKKALARDA BAŞKAN SÜLEYMAN NAZLI

Küçükçekmece Sefaköy Bakkallar Esnaf Odasının olağan genel kurulunda Süleyman Nazlı 4 yıl için tekrar başkanlığa seçildi. Genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi Duran Yalçınkaya yaparken genel kurul Sefaköy Atlas Düğün Salonunda gerçekleşti.

KARTAL BAKKALLARDA BAŞKAN EROL DEMİRCİ

Kartal Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Esnaf Odasının olağan genel kurulunda mevcut başkan Erol Demirci tek aday olarak girdi. 4 yıl içinde delegelerinden yetki alan Erol Demirci, üyelerine destekleri için teşekkür etti. Kartal, Fatih Düğün Sarayında gerçekleşen olağan genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Disiplin Kurulu Üyesi Resul Taşçı yaptı.

PENDİK BERBERLERDE BAŞKAN SADIK TÜRKER

Pendik Berberler ve Kuaförler Esnaf Odasının seçimli olağan genel kurulunda mevcut başkan Sadık Türker tek aday olarak yer aldı. Genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Disiplin Kurulu Başkanı Adem Etirli yaparken genel kurul, Pendik Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleşti.

ÜMRANİYE OTOMOBİLCİLERDE BAŞKAN NEZİH MERT

Ümraniye Motorlu Taşıt Sahipleri ve Şoförler Esnaf Odasının seçimli olağan genel kurulunda mevcut başkan Nezih Mert tek aday olarak yer aldı. Divan başkanlığını İSTESOB Denetim Kurulu Üyesi Fikret Çelik’in  yaptığı genel kurul Haldun Alagaş Spor Tesisi’nde gerçekleşti.