MİLLETVEKİLİ MEHMET MUŞ İSTESOB’U ZİYARET ETTİ

FAİK YILMAZ’A MEHMET MUŞ’A ESNAFIN SORUNLARINI AKTARDI

Ak Parti Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş İSTESOB’da esnaf odası başkanlarıyla bir araya geldi. İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, esnaf ve sanatkarın taleplerini Mehmet Muş’a aktardı ve Mahalli İdareler Kanunu’nda yer alan bazı maddeler nedeniyle esnaf ve sanatkarın yaşadığı mağduriyetlere dikkat çekti.

İSTESOB’da esnaf odası başkanlarıyla buluşan Ak Parti Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, esnaf ve sanatkarın sorunlarını dinledi.  Mehmet Muş, Birlik Başkanı Faik Yılmaz ile iyi bir iletişim içinde olduklarını,esnaf ve sanatkarla ilgili bir konu olduğunda  kendilerine rahatça ulaşabildiğini söyledi.

FAİK YILMAZ “FAALİYET BELGESİ OLMAYANA RUHSAT VERİLMESİN”

Esnaf ve sanatkarın sorunlarını toplantıda dile getiren Başkan Faik Yılmaz, kayıt dışı faaliyet gösteren işletmelerin odalara kayıtlı esnaf ve sanatkarı mağdur ettiğini söyledi. “Mahalli İdareler Kanunu acilen değişmeli” ifadelerini kullanan Başkan Yılmaz,” Belediyeler iş yerlerine hiçbir belge talep etmeden ruhsat veriyor. Oysa en başta faaliyet belgesi talep etmeleri gerekir.  Hala esnaf ve sanatkarın bir tanımı yapılmamış. Bunun mücadelesini veriyoruz” dedi.

4. Esnaf ve Sanatkarlar Şurası’nın İcra Kurulu’ndan yer alan Faik Yılmaz, bu sorunları, çözüm öneriyle birlikte ortaya koyduklarını ve bir rapor haline getirdiklerini belirtti. Başkan Yılmaz son söz olarak Esnaf ve sanatkarın her zaman milletinin ve devletinin yanında olduğunu söyledi ve 24 Haziran’da gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimlerinin Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

MEHMET MUŞ “ESNAF ODALARI HALKIN NABZINI EN İYİ TUTAN KURUMLARDIR”

Esnaf odalarının vatandaşın nabzını en iyi tutan kurumlar olduğunu belirten Mehmet Muş, bu nedenle esnaf odası başkanlarıyla görüşmenin halkın beklentilerini, taleplerini anlama açısından kendilerine çok büyük fayda sağladığını söyledi.  “Bizim tek amacımız var Türkiye’yi her alanda geliştirmek ve insanımızın bolluk bereket içinde yaşamasını sürdürmesini sağlamak” diyen Mehmet Muş şöyle devam etti:” Büyük bir ülkeyiz, büyük bir ekonomiyiz. Ama gelinen nokta bizim için yeterli değil. Türkiye’nin altyapı eksiklerini çok büyük oranda tamamladık. Yeni dönemde çok daha fazla üreten, daha çok istihdam, gelir dağılımının daha adil bir şekilde dağılması için mücadele edeceğiz.” dedi.