MESLEK ODALARI “ZAM YOK STOKLAR DOLU”

Gıda sektöründeki meslek odaları vatandaşa çağrıda bulunarak herkese yetecek kadar gıda ürünü bulunduğunu ve endişe etmemelerini söyledi. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz,” İnsanlarımızın içi rahat olsun. Dükkanlarımızda herkese yetecek kadar ürün var. Tedarik zinciri de sorunsuz çalışıyor. İhtiyaç fazlası ürün alırsanız sadece israf yapmış olursunuz.” dedi. Yılmaz, hiçbir gıda ürününe zam yapılmayacağını da açıkladı.

Aralarında fırın, kasap, balıkçı, bakkal, lokanta, manav ve pazarcıların da olduğu İstanbul’daki gıda sektöründeki meslek odaları, stok bilgileri hakkında açıklama yaptı. İstanbul’da hiçbir gıda ürünün temininde sorun olmadığını ifade eden Yılmaz,” Elimizdeki ürünler bütün İstanbul halkına fazlasıyla yeter. Bu konuda hiçbir sorun yok. Vatandaşımız tüketeceğinden fazlasını almasın.” ifadelerini kullandı.

ESNAF EVE SERVİS YAPMAYA BAŞLADI

Yılmaz, esnaf ve sanatkarın eve servis yapmaya başladığını da duyurdu. Yılmaz, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçları için esnaf sanatkarları arayabileceğini belirtti. Yılmaz, playstore’dan ‘Esnaf Rehberi’ uygulamasını indirerek vatandaşın, bölgesindeki esnaf ve sanatkarın iletişim bilgilerine ulaşılabileceğini kaydetti.