MAHARETLİ ELLER ÇARŞISI AÇILDI

Ev kadınlarının el işçiliği eserlerini sergileyip satabileceği Maharetli Eller Çarşısı, Safir alışveriş merkezi içinde Kağıthane Belediyesi tarafından açıldı. Çarşının açılışını Kağıthane Kaymakamı Hasan Göç, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Birlik Başkanı Faik Yılmaz, Kağıthane Esnaf Odası Başkanı Ömer Osmanoğlu yaptı.

Kadınların üretime katılması ve kendi bütçelerini kazanabilmeleri için Kağıthane Belediyesi 4. Levent’te yer alan bir alışveriş merkezinde Maharetli Eller Çarşısı adıyla bir dükkan kiraladı. Seçim öncesi vaat ettiği 53 projeden biri olduğunu kaydeden Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, verdikleri sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Mevlüt Öztekin ve Faik Yılmaz çarşıyı beraber gezdi. Çarşıdan ilk alışveriş yapan ise Birlik Başkanı Faik Yılmaz oldu.

“DİĞER BELEDİYELERE ÖRNEK OLMALI”

Birlik Başkanı Faik Yılmaz, ev kadınların çalışmalarını satabileceği bir yer bulmakta zorluk yaşadığını bu çarşının vatandaşın çok büyük bir ihtiyacını karşılayacağını belirtti. Başkan Yılmaz, Kağıthane Belediyesi’ni bu projesi nedeniyle kutlarken benzer yerlerin diğer ilçelerde açılması gerektiğini ifade etti.