İSTESOB’DA BAYRAM COŞKUSU

İSTESOB’DA BAYRAM COŞKUSU

ESNAF CAMİASI BAYRAMLAŞTI

İSTESOB geleneksel bayramlaşma merasimi her yıl artan bir coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. Bu sene de oda başkan ve yönetimlerinin yoğun katılımıyla esnaf camiası bayramı İSTESOB’da kutladı. Bayram neşesinin hakim olduğu merasimde, esnafı yakından ilgilendiren konular da unutulmadı. Başkan Faik Yılmaz,” Esnaf camiamızın ve milletimizin bayramı kutlu olsun. Güzelliklerle dolu, sağlıklı, birlik ve beraberlik içinde mutlu bir bayram geçirmenizi diliyorum” ifadelerini kullandı.

Oda başkan ve yöneticileri İSTESOB’da bayramlaştı. Ramazan Bayramı’nın 2. Günü İSTESOB’un İncirli’deki merkez binası oda başkan ve yöneticileriyle doldu. Geleneksel bayramlaşma törenine büyük ilgi gösteren teşkilat temsilcileri, bayram sevincini beraber yaşadılar.

İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, esnaf camiasının bayramını kutladı. Başkan Yılmaz, bayramın insanlığa sağlık ve huzur getirmesini temenni etti. Neşeli geçen törende tüm bir yılın bayram gibi olmasını dileyen oda başkanları birlik ve beraberlik görüntüsü sergilediler.

Bayramlaşmada, Başkan Yılmaz’in istediği üzerine Yenibosna Birleşik Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Günler tarafından bir “Merhaba” ziyafeti verildi

BAYRAMDA DA KONU ESNAFIN SORUNLARI

Hükümetin bayram müjdesi olarak açıkladığı, ticari araçlarını yenilemede ÖTV’nin kaldırılması,  esnaf ve sanatkarların borçlarının gecikmiş faizlerinin tamamen silinmesi de bayramlaşma merasiminde dile getirilen konular arasında yer aldı. Başkan Yılmaz, ÖTV’siz araç yenileme taleplerini esnaf şurası İcra Kurulu toplantılarında ele alındığını ve bu yöndeki isteklerinin hem Cumhurbaşkanına hem de Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile yapılan görüşmelerde ortaya koyduklarını dile getirerek, esnafın sesine kulak verilmesinden dolayı memnun olduklarını kaydettiler.