İSTESOB TASARIM OKULU İLK MEZUNLARINI VERDİ

TERZİLER 3 BOYUTLU YAZICI KULLANMAYA BAŞLAYACAK

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin Geleceğini Kendin Tasarla projesiyle 16-29 yaş arasındaki gençler, esnaf ve sanatkarlar  3D yazıcıda baskı ve tasarım eğitimi aldılar. Havacılık sektöründen, giyim ve takı sektörüne, cerrahi operasyonlardan, otomotiv sektörüne kadar hemen her alanda kullanılmaya başlanan 3D yazıcılar konusunda uzmanlaşan 200 kadar genç İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin Tasarım Okulu’ndan sertifikalarını alarak mezun oldular.

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın gençlerin inovasyon alanında istihdamını artırmak amacıyla desteklediği proje sayesinde gençler, üretim teknolojisinde devrim yaratan 3D yazıcılarda baskı ve tasarım alanında eğitim aldı. Aynı zamanda girişimcilik ve kişisel gelişim eğitimlerinin de verildiği kurslar sonunda KOSGEB onaylı sertifikalarını alan kursiyerler, KOSGEB desteklerinden yararlanabilme fırsatı bulacak.

3D YAZICI TASARLAYAN GENÇLER GELİYOR

Projenin İBB Florya Tesisleri’nde gerçekleşen kapanış töreninde tasarımlarını sergileyen gençler ürünlerini dünyaya satmak istediklerini dile getirdi. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz, genç insanlara güvendiklerini belirterek, “Yarınlar, gençlerin azim ve kararlılığı sayesinde daha parlak daha müreffeh olacağına inanıyoruz. Geçmişteki imkanlar bugünkünden çok farklıydı. O günleri düşünüce, bugünkü teknolojiyi hayal etmek bile mümkün değil. Yaşadığımız çağ, başta kendimizi, işlerimizi sürekli yenilemeye, geliştirmeye bizleri mecbur bırakıyor. “ dedi.

Başkan Faik Yılmaz öğrenciler tarafından 3D yazıcıda hazırlanmış İSTESOB logosunu protokolde yer alan isimlere sertifika töreninin ardından takdim etti.