İSTESOB HİZMET İÇİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ

YILIN İLK SEMİNERİNDE ÖNEMLİ KONULAR DİKKAT ÇEKTİ

İSTESOB, yılın ilk hizmet için seminerini Balıkesir Gönen’de düzenledi. Oda başkan ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı seminerde yeni NACE sistemi ve 2018 yılında gerçekleşecek seçimler öncesi, seçimlere hazırlanacak odalara yardımcı olabilecek konulara ağırlık verildi.

İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz seminerin açılış konuşmasında, 2017 yılının esnaf camiasına ve Türkiye’ye hayırlı olması dileklerini paylaştı. “ İnşallah kazasız belasız, şehit haberlerini almadığımız, esnafın bereket ve bolluk içinde geçirdiği bir yıl yaşarız “ diyen Başkan Yılmaz, 2018 yılında yoğun bir seçim dönemi yaşanacağını hatırlatarak, hazırlıkların şimdiden yapılması gerektiğini vurguladı. Başkan Yılmaz, Yeni NACE sistemi ile bazı sıkıntıların baş gösterdiğini, eğitimler ve NACE sistemi üzerinde yapılacak iyileştirmelerle bu sıkıntıların aşılacağını söyledi. Başkan Yılmaz Mart ayı sonuna kadar odalardan, yeni NACE sistemine ilişkin görüşlerini de İSTESOB’a iletmelerini istedi.

IMG_7894

“ODALAR NACE İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİ BİLDİRSİN”

Seminerde sunumlar İSTESOB Genel Sekreteri Muzaffer Garip tarafından yapıldı. Genel Sekreter Garip,  evrak işleri ve muamelatta dikkat edilmesi gereken hususlar, faaliyet kodlarının yeniden belirlenmesi,  yeni NACE sistemi, oda isim değişikliklerinin nasıl yapılacağı hakkında bilgilendirme yaptı. Oda isim değişikliği talep eden odaların NACE kodlarına dikkat etmesi gerektiğini ifade eden Garip, bu nedenle yeni NACE sisteminin odalar tarafından çok dikkatli bir şekilde incelenmesi gerektiğini belirtti.

Seminer sonunda, katılımcılara sertifikaları verildi ve seminer toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.