İSTESOB DİJİTAL DÜNYADA KADIN GİRİŞİMCİLER PROJESİNİ BAŞLATTI

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İşte Kadın Derneği ile ‘Dijital Dünyada Kadın Girişimciler Projesi’ni başlattı. Proje ile ev kadınlarının ve girişimcilerin ürünlerini e-ticaret üzerinden satabilmeleri için eğitim ve pazarlama desteği verilecek.

İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen Dijital Dünyada Kadın Girişimciler Projesi’nin açılışı İSTESOB’da gerçekleşti. Birlik Başkanı Faik Yılmaz,” İstihdam hedefiyle yola çıkan, işini büyütmek isteyen kadınlarımızın her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

Dijital pazarlamanın ülke ekonomisi için çok önemli olduğunu belirten Başkan Yılmaz, “Dünya değişiyor, eğer bu değişimi yakalayamazsak ülkece kaybederiz. İnşallah dünyanın geldiği doğru tahlil edebilirsek ve kendimizi ona göre hazırlarsak bugünümüzü ve geleceğimizi garanti altına alırız.” dedi.

KADINLARA E-TİCARET EĞİTİMİ VERİLECEK

Proje, ürünlerini pazarlamak isteyen işletme sahibi kadınlara ve ek gelir elde etmek isteyen kadınlara yönelik olacak. İlk olarak 50 kadına dijital beceri, dijital pazarlama eğitimleri verilecek. Birebir verilen eğitimlerin ardından toplanan bilgilerle dijital pazarlama alanında online eğitim sitesi kurulacak. Başvuran her kadın ücretsiz bir şekilde bu eğitimlerden faydalanacak.

“KADINLARIMIZA GÜVENİYORUZ”

Kadınların istihdama katılmasının ülke ekonomisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz,” İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, mazisi asırlara dayanan bir Ahi teşkilatıdır. Bu teşkilatın en önemli kurumlarından biri de hiç şüphesiz Bacıyanı Rum adıyla bilinen, dünyanın ilk kadın örgütü Anadolu Kadınlar Birliği’dir. Bu da medeniyetimizin kadınlara verdiğin değerin önemli bir göstergesidir. Biliyoruz ki kadınlara imkan verildikten sonra yapamayacakları hiçbir şey yoktur. Kadın elinin değdiği her şey güzelleşir. Ekonomi de sizin katılımınızla güzelleşecek, üretim de sizin katılımınızla büyüyecek. Sürdürülebilir bir kalkınma için kadınlarımızın gücüne ihtiyacımız var. Toplumun her kesiminden insanın iş hayatına katılması bizler için çok önemli. İnşallah bu projeyle ülkemize ve şehrimize büyük katma değerler sağlayacağız.” İfadelerini kullandı.