İSTESOB 36. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin 36. Olağan Genel Kurulu’nda Faik Yılmaz yeniden Başkan seçildi. Kongre, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken tarafından yönetildi. Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen genel kurula, TBMM Başkan Vekili Celal Adan ve CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek de katılarak esnaf ve sanatkara verdikleri destekleri dile getirdi.

Seçime bine yakın delege katıldı. Oyların tamamını alan Faik Yılmaz, 4 yıl için daha delegelerden destek aldı.

YILMAZ “ESNAFIN TANIMI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Birlik Başkanı Faik Yılmaz, yeni dönemdeki en büyük hedeflerinin esnaf ve sanatkarın tanımının yapılması için yapacakları çalışmalar olacağını belirtti. Yılmaz, destekleri için de Celal Adan ve Gökan Zeybek’e teşekkür etti.

CELAL ADAN “ESNAF BİZE AHİ EVRAN’IN EMANETİDİR”

Esnaf teşkilatlarının Türkiye’de en çok itibar gören kurumlardan biri olduğunu belirten Celal Adan “Her esnaf kardeşimiz Ahi Evran’ın bize emanetidir. Binlerce yıllık Türk tarihinin özü, ruhu, iftihar yüzüdür” diyen Milliyetçi Hareket Partisi  lideri Devlet Bahçeli’nin  selamlarını iletti.

YILMAZ “PROJELERE VE EĞİTİMLERE DEVAM EDECEĞİZ”

Faik Yılmaz, “Türkiye’nin en çok proje üreten kurumlarından olan Birliğimiz, bu dönemde de öncü projelere ve yeniliklere imza atmaya devam etti. Esnaf ve sanatkarımıza katma değer sağlayacak projeleri Avrupa Birliği, İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı iş birliğinde bir bir hayata geçirdik. Bu dönemde çok sayıda eğitim programı uyguladık. Esnaf sanatkar odalarımızın başkanlarına ve yöneticilerine, genel sekreterlerine yönelik çok kapsamlı eğitimler düzenledik. Önümüzdeki dönemde de eğitimler vermeye, çalışma programımızda da belirttiğimiz gibi devam edeceğiz. 4 yıl boyunca, Birliğimizin toplantı salonunun kapılarını, kimseyi ayırmadan açtık.  Aynı politikaya, aynı anlayışla yeni dönemde de devam edeceğiz.” dedi.

  1. Olağan Genel Kurulu sonrası, kurullarda şu isimler yer aldı.

Yönetim Kurulu: Faik Yılmaz, Mesut Şengün, Engin Türkmen, Adem Etirli, Ömer Osmanoğlu, Tahir Özer, Rahmi Yazıcı, Kemal Sarı, Yavuz Tekçe, Mehmet Özdil, Fevzi Kuvvet

Denetim Kurulu: Yavuz Karamürsel, Hıfzı Kekeç, Vahap Osmanoğlu, Resul Taşçı, Sabahattin Soyel

Disiplin Kurulu: Cemil Ok, Nizameddin Aşa, Şükrü Şahin, Kemal Türk, Rıza Ertürk