FAİK YILMAZ YENİ YIL MESAJI

Esnaf ve sanatkarımız, ekonominin ve toplumsal hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Ülkemizdeki refah seviyesinin yükselmesi ve sürdürülmesinde, istihdamın ve üretimin artırılmasında esnafımızın çok önemli payı vardır.

Medeniyetlerin beşiği İstanbul’da hizmet veren 210 binden fazla esnaf ve sanatkârın teknik ve teorik gelişimi için iş birliği içinde olduğumuz kurum ve kuruluşlarla 2019 yılında yoğun bir mesai harcadık. Eğitim ve proje odaklı hizmet anlayışımız gereği yıl içinde çok sayıda eğitim programı düzenledik. Esnaf ve sanatkarımızın değişen piyasa koşularına hızla uyum sağlaması, yeni teknolojilerle tanışması için projeler gerçekleştirdik. 

Ahilik değerleriyle kuşanan esnaf ve sanatkarımız; dürüst ticaret, güvenilir kişi ilkesinden taviz vermeden geleceğe emin adımlarla yürümektedir. Bu süreçte de İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak esnaf ve sanatkarımızın yanlarında olacağız.

Ekonominin bel kemiği, istihdamın taşıyıcı unsuru esnaf ve sanatkarımızla gurur duyuyoruz. Vatanperver, çalışkan esnafımızı temsil etmenin  mutluluğu içinde esnaf ve sanatkarımıza 2020 yılında da büyük bir azimle hizmet etmeye devam edeceğiz.

Yeni yılın tüm insanlığa barış, vatandaşlarımıza sağlık ve mutluluk, esnaf ve sanatkarımızın tezgahına bereket getirmesini yürekten diliyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.