İLİN AHİSİ FAİK YILMAZ’A ŞED KUŞANDIRILDI

İlin Ahisi seçilen İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz, İstanbul Valiliği’nde gerçekleşen törende ahi kaftanını giydi ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından şed kuşandırıldı.

34. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Ahilik Komitesi tarafından İlin Ahisi seçilen  Faik Yılmaz’a, İlin Kalfası Yavuz Hakan’a ve İlin Çırağı Abdullah Üredi’ye şed kuşandırıldı. Daha önceki yıllarda büyük esnaf yürüyüşleriyle gerçekleşen etkinlikler salgın tedbirleri nedeniyle kısıtlı sayıda katılımcı ile gerçekleşti.

“ AHİLİK DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Törende duygu dolu anlar yaşayan Birlik Başkanı Faik Yılmaz, kendisini İlin Ahisi seçen komite üyelerine teşekkür etti. 55 yıllık meslek hayatındaki en yüksek mertebeye ulaştığını söyleyen Yılmaz, ömrünün sonuna kadar ahilik değerlerinin yaşatılması için mücadele etmeye devam edeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2021 yılı Ahi Evran Yılı olarak kutlanmasına karar verilmişti. UNESCO 40. Genel Konferans kararıyla 2021 yılı için Ahi Evran’ın Doğumunun 850. Yıl Dönümü UNESCO Anma ve Kutlama Yıl Dönümleri Programına alınmıştı.