GOOGLE DESTEĞİYLE ESNAFA PAZARLAMA EĞİTİMİ VERİLDİ

Birlik Başkanı Faik Yılmaz, esnafın ayakta kalabilmesi için çağın şartlarına ayak uydurabilmesi, dijital ortamda da kendine yer edinmesi gerektiğini belirtti.

TESK ve Google iş birliğinde hayata geçen Restoran ve Kafeler Dijitalleşiyor Projesi kapsamında Eğitim Tırının bu seferki durağı İstanbul oldu. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz, İl Ticaret Müdürü İsmail Menteşe’nin katıldığı eğitimlerde esnaf ve sanatkara kurulan Esnaf Akademisi kapsamında esnaf ve sanatkara, ‘Dijital Pazarlama, Arama Motoru Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlama ve Yeni Normalde Pazarlama’ konularında bilgilendirme yapıldı.

Mısır Çarşısı önünde esnaf ve sanatkarla buluşan eğitim tırında kullanıcının ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilebilen bir öğrenme deneyimi sunan esnafakademi.org tanıtımı yapıldı. Eğitimlerde işletmelerin haritalara kayıt süreçleri, doğru yemek fotoğrafları için ipuçları, dijitalde promosyon ve kampanya, müşteri yorumlarını yanıtlama gibi konular yer aldı.

Eğitimleri tamamlayarak sertifika alan işletmeci ve çalışanlar çekilişle tablet hediye edildi. 4 Nisan 2022 tarihinde Antalya’dan yola çıkan eğitim tırı proje kapsamında 20 tırı dolaştı ve binlerce esnafı dijital dünya ile buluşturdu.