Ana sayfa ANASAYFA GENÇLER MESLEKİ EĞİTİME KAZANDIRILACAK

GENÇLER MESLEKİ EĞİTİME KAZANDIRILACAK

İLO VE ÇALIŞMA BAKANLIĞI DESTEĞİ İLE GENÇLERE İŞ BULMA İMKANI

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, esnaf ve sanatkarın ihtiyaç duyduğu eleman ihtiyacının karşılanabilmesi için 15-29 yaş arasındaki Türk vatandaşların ve ülkemizde geçici koruma altında bulunan Suriyelilerin meslek sahibi olmalarını sağlayan “Daha İyi Hayatlar İçin Daha Çok Fırsat” projesine dahil olmak için çalışma başlatacak.

Dünya Çalışma Örgütü ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü iş birliğinde 2018 yılında hayata geçen projeyle tespit edilen sektörlerde ihtiyaç duyulan insan kaynağının karşılanmasıyla sektörlerin gelişimine ve üretimin artırılmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

YILMAZ “ESNAFA KATKI SAĞLAYACAK HER PROJEYE HAZIRIZ”

Güngören Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Duran Ergezen, Birlik Başkanı Faik Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek ‘Daha İyi Hayatlar İçin Daha Çok Fırsat Projesi’ hakkında bilgi verdi. Ergezen, bu projeyle başta ayakkabı sektörü olmak üzere üretim alanında çalışan esnaf ve sanatkara katkı sağlanabileceğini ifade etti. Birlik Başkanı Faik Yılmaz, İSTESOB’un ulusal ve uluslararası ölçekte gerçekleştirdiği projelerle, organizasyon kabiliyetini ve tecrübesini geliştirdiğini belirterek esnafa katkı sağlayacak her projede bulunmak istediklerini dile getirdi.

Gelecek günlerde sektör temsilcileri ile bir araya gelinerek, projeye ilişkin hazırlıkların başlatılması hedefleniyor.