GENÇ İSTİHDAMINA 3 AY MAAŞ DESTEĞİ

18-25 yaş arasındaki Türk ve Suriyeli gençlerin 3 ay boyunca maaşı, SGK primleri, yol ve yemek ödemeleri Mülteci Destek Derneği (MUDEM) tarafından sağlanacak. MUDEM’in  Save the Chidren ile İstanbul’da başlattığı “Benim Geleceğim Merkezi” projesiyle mesleki eğitim verilecek Türk ve Suriyeli gençler, istihdama kazandırılacak.

Sığınma ve korunma ihtiyacı duyan insanlara yardım eli uzatan MUDEM, Save the Children’ın finansal desteği ve Şişi Belediyesi iş birliği ile “Mülteciler, Sığınmacılar ve Kırılgan Ev Sahibi  Topluluktaki Çocuklar, Gençler ve Aileleri Arasındaki Dayanıklığın Güçlendirilmesi” projesini başlattı. Proje kapsamında muhtaç durumdaki gençlere iş becerisi kazandırmak için eğitim verilecek. Bu kişilerin istihdam edilmesinde öncelik kuaför, kuyumcu, ayakkabı üreticileri, telefon ve bilgisayar tamircileri, lokantacılar, turizmciler, gıda alanı, giyim atölyeleri, tekstil, fotoğrafçılık alanlarındaki mesleklere verilecek.

Proje hakkında detaylı bilgilere MUDEM’in internet sitesinden Geçim Kaynakları Sorumluları Ece Akyel 0549 635 20 30, ece.akye@mudem.org Anıl Uğraş Kara 0549 635 20 31, anil.kara@mudem.org üzerinden ulaşabilirsiniz