FAİK YILMAZ

FAİK YILMAZ
“TEŞKİLAT ÇÖZÜM BEKLİYOR, TESK ÜRETEMİYOR”
BİRİKEN SORUNLARLA TESK’TE DEĞİŞİM İSTENİYOR

Türk esnaf sanatkarının yeni lider adayı belli oldu. TESK’in 17 Eylül’de yapacağı genel kurul öncesinde İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, TESK Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı.

İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, TESK Genel Başkanlığı’na adaylığının gerekçesinde, dağ gibi birikmiş sorunlar yüzünden değişim isteyen birlikler ve federasyonların baskısına işaret etti.

İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, güçlü bir kadroyla Türk esnaf sanatkarının ihtiyaç duyduğu yenilikleri gerçekleştirmek ve teşkilatları bitirme noktasına gelen sorunları çözmek için aday olduğunu söyledi. Türk esnaf teşkilatının artık TESK yönetiminde DEĞİŞİM istediğini ifade eden Yılmaz, “Birlikler ve federasyonların yoğun baskısıyla TESK Genel Başkanlığı’na adayım. Teşkilatımız DEĞİŞİM istiyor ve bu konuda güçlü bir kadroyla bunu gerçekleştireceğimize inanıyorum. Beraber olduğum birlik başkanları ve federasyon başkanları ile güçlü bir kadro oluşturduk. Türk esnafının ihtiyaç duyduğu yenilikleri gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz” dedi.

Anadolu’daki birlik başkanlarından, esnaf sanatkarın mesleki menfaatlerini ilgilendiren konularda somut adımların atılmadığı konusunda sürekli şikayetler aldığını belirten Yılmaz şöyle devam etti: