ESVAK OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

İhtiyaç sahibi esnaf ve sanatkara yardım, öğrencilere de burs desteği sağlayan Esnaf ve Sanatkarlar Vakfı’nın genel kurulu meslek odası başkanlarının katılımıyla İSTESOB’da gerçekleşti. Yeniden başkan seçilen Faik Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Vakfı’nın vergiden muaf tutularak daha çok kişiye yardım etmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Kurulduğu 1986 yılından beri ihtiyaç sahibi esnaf ve sanatkara, öğrencilere maddi desteklerde bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Vakfı, yeni yönetimini belirledi. Birlik Başkanı Faik Yılmaz’ın tek liste ile girdiği genel kurulda son 2 yılda yapılan çalışmalar hesap raporları da delegeler tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Divan başkanlığını Sezai Kula, başkan vekilliğini Mustafa Yorulmaz, katipler ise Yaşar Hangün ve Mustafa Şimşek yaptı.

ESNAFA DAHA ÇOK DESTEK VERMEK İSTİYORUZ

Destekleri için genel kurul delegelerine teşekkür eden Başkan Yılmaz, “Vakfımızın gelirlerini arttırabilmek için vergi muafiyeti sağlanabilmesi ile ilgili çalışmalar başlattık. Vakıflar Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler sonucu çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Vakfı’nın yeni yönetimi şu şekilde oluştu.

Yönetim Kurulu

Faik Yılmaz, Cevher Kartal, Zeki Bakır, Kemal Sarı, Muvakkar Garzan, Fevzi Kuvvet, Hasan Aykut Şener, Yunus Erdel, İhsan Çelikbaş

Denetim Kurulu

Şükrü Şahin, Cemil Özten, Mehmet Karaman