ESVAK GENEL KURULU YAPILDI

HEDEF DAHA ÇOK YARDIM

İhtiyaç sahibi esnaf ve sanatkara yardım, öğrencilere de burs desteği sağlayan Esnaf ve Sanatkarlar Vakfı’nın genel kurulu meslek odası başkanlarının katılımıyla İSTESOB’da gerçekleşti. Yeniden başkan seçilen Faik Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Vakfı’nın vergiden muaf tutularak daha çok kişiye yardım etmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Kurulduğu 1986 yılından beri ihtiyaç sahibi esnaf ve sanatkara, öğrencilere maddi desteklerde bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Vakfı, yeni yönetimini belirledi. Birlik Başkanı Faik Yılmaz’ın tek liste ile girdiği genel kurulda son 2 yılda yapılan çalışmalar hesap raporları da delegeler tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Vakfın kurucu üyeleri arasında yer alan İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Temel Yaşar Çoruh’un da katıldığı genel kurulda divan başkanlığını İstanbul Bilimum Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Cevher Kartal yaptı.

ESNAFA DAHA ÇOK DESTEK VERMEK İSTİYORUZ

Destekleri için genel kurul delegelerine teşekkür eden Başkan Yılmaz, “Vakfımızın gelirlerini arttırabilmek için vergi muafiyeti sağlanabilmesi ile ilgili çalışmalar başlattık. Vakıflar Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler sonucu çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Vakfı’nın yeni yönetimi şu şekilde oluştu.

Yönetim Kurulu

Faik Yılmaz, Cevher Kartal, Zeki Bakır, Abdullah Yaşar, Muvakkar Garzan, Fevzi Kuvvet, Hasan Aykut Şener, Muharrem Değerli, İhsan Çelikbaş

Denetim Kurulu

Şükrü Şahin, Cemil Özten, Mehmet Karaman