ESNAFLAR DİJİTALLEŞİYOR PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI YAPILDI

Halkbank’ın desteğiyle 2022 yılında temeli atılan, binlerce esnaf ve sanatkarın dijital pazarlarda yer almasını sağlayan Esnaflar Dijitalleşiyor Projesi’nin kapanış toplantısı yapıldı. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve İstanbul Reklamcılar Esnaf Odası iş birliğinde gerçekleşen projenin kapanış toplantısına AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, milletvekilleri ve oda başkanları katıldı.

Esnaf ve sanatkarın e-ticaret yapabilmesi için başlatılan Esnaflar Dijitalleşiyor Projesi tamamlandı. dijital pazarlama, ürün fotoğrafçılığı, e-ticaret siteleri üzerinden ürün satışı hakkında eğitimlerin verildiği projeden İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine üye binlerce esnaf yararlandı.

KURTULMUŞ, “ESNAF TÜRKİYE ÇADIRININ ORTA DİREĞİDİR”

İSTESOB’un Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya katılan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, başarılı bir proje ortaya konulduğunu söyledi ve katkı sunanları tebrik etti. Kurtulmuş, dünya ekonomisinin geldiği nokta itibariyle dijitalleşmenin zaruri hale geldiğini belirtti. Kurtulmuş, yeşil ekonomi ile ticarette dijitalleşmeyi 5 Yıllık Kalkınma Planı içerisine aldıklarını kaydetti.

YILMAZ, “ESNAFIMIZA YARDIMCI OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Kapanış toplantısında konuşan Birlik Başkanı Faik Yılmaz, “262 bin esnafın hamisi olarak önümüze koyduğumuz önemli hedefler var. Esnaf ve sanatkarımızı geliştirmek, gelişirken de büyümesini ve istihdam yaratmasını istiyoruz. Bu amaçla her yıl çok sayıda proje ve eğitim programı düzenliyoruz. Bu çalışmaların son örneği de Esnaf Dijitalleşiyor Projemiz oldu. Esnaf ve sanatkarımızın yeni ticaret koşullarına uyum sağlaması, dijital dünyada da yerini alması için İstanbul Reklamcılar Esnaf Odamızla iş birliği yaptık. Esnaf ve sanatkarımıza sanal ortamlarda ürünlerini satabilmesi için eğitimler verdik. Bugün artık sadece dükkanında satış yapan bir esnaf profili yok. Esnafımız artık, şehrinin de dışına çıkıp, tüm Türkiye’ye ardından da dünyaya açılmak istiyor. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak da  bu noktada esnafımıza yardımcı olmak, yol göstermek istiyoruz.” dedi.

Tören sonunda eğitim programlarından başarıyla tamamlayan katılımcılar sertifikaları verildi. Birlik Başkanı Faik Yılmaz, günün anısına zanaatkar Nick Merdenyan tarafından difenbahya yaprağı üzerine ebru sanatı ile işlenen Fetih Suresi‘ni Numan Kurtulmuş’a takdim etti.