ESNAFA SİGORTA EĞİTİMİ

Esnafın Sigorta ve Risk Yönetimi Bilincini Güçlendirme Eğitimleri (ESİB) projesinin sponsoru Türkiye Sigorta, ‘devlet destekli alacak sigortaları’ üzerine verdiği eğitimle esnaf ve zanaatkârlarla bir araya gelmeyi sürdürüyor.

Sigorta okuryazarlığını arttırmak üzere çalışmalar yapan Türkiye Sigorta, sponsorluğunu üstlendiği Esnafın Sigorta ve Risk Yönetimi Bilincini Güçlendirme Eğitimleri (ESİB) projesi kapsamında yeni bir eğitim programı düzenledi.

Merkezi Bakırköy’de bulunan İSTESOB’da (İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği) gerçekleştirilen yeni programda, esnaf ve zanaatkârlar Türkiye Sigorta Pazarlama Uzmanı Burak Korkusuz ve Türkiye Sigorta Finansal Sigortalar Uzman Yardımcısı Umur Kocatepe’nin verdiği ‘devlet destekli alacak sigortaları’ üzerine ücretsiz eğitimde potansiyel risk ve tehditler hakkında bilgi aldılar.

Toplumda sigorta okuryazarlığını yaygınlaştırmak üzere sigorta sektörünün en geniş katılımlı eğitim seferberliği olarak planlanan ESİB’de risk yönetimi eğitimi ile birlikte esnafa yönelik sigorta branşları ve ürünleri de tanıtılıyor.