Ana sayfa ANASAYFA ESNAF PTT KARGODAN İNDİRİMLİ YARARLANIYOR

ESNAF PTT KARGODAN İNDİRİMLİ YARARLANIYOR


Birlik Başkanı Faik Yılmaz’ı makamında ziyaret eden PTT 4. Bölge Müdürü Mustafa Kümbül, PTT’nin esnaf ve sanatkara sağladığı avantajları anlattı. Esnaf ve sanatkarın, meslek odalarının, kaybolmaya yüz tutmuş meslek erbaplarının PTT kargodan indirimli bir şekilde yararlanabildiğini ifade eden Kümbül, epttavam hakkında da bilgi verdi. Başkan Yılmaz, PTT’nin esnafa sağladığı avantajlardan esnaf ve sanatkarın da haberdar olması için bilgilendirme toplantıları düzenleyeceklerini söyledi.

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ile PTT arasında imzalanan protokole göre esnaf odalarına bağlı esnaf ve sanatkarlar APS Kurye, posta kargosu ve kargo gönderilerinde yüzde 50’ye varan indirimden faydalanabilecek. İndirimden yararlanmak isteyen esnaf, herhangi bir PTT şubesine giderek esnaf kartını veya oda kayıt belgesini ibraz etmesi  gerekiyor.

ESNAF EPTTAVM İLE DÜNYAYA AÇILIYOR

Birlik Başkanı Yılmaz, PTT’nin esnaf ve sanatkara sağladığı destek için PTT’ye ve Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti. Yılmaz, esnafın bu indirim imkanını kullanabilmeleri için bilgilendireceklerini söyledi. Başkan Yılmaz, epttavm hakkkında esnaf sanatkarı ve meslek odalarını bilgilendirdiklerini ama bu bilgilendirme eğitimlerine de PTT iş birliğinde devam etmek istediklerini belirtti.