ESNAF DESTEK BEKLİYOR

YILMAZ “ALINAN ÖNLEMLERİ DESTEKLİYORUZ”

Salgın nedeniyle alınan önlemleri yerinde bulduklarını ve desteklediklerini açıklayan İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz, bu nedenle oluşacak ekonomik mağduriyetlerin önüne geçmek için esnaf ve sanatkara sağlanan kredi desteğinin devam etmesini ve kredi, sigorta primi ile vergi borçlarının ertelenmesini talep etti.

Faik Yılmaz, ulaşım sektörü dahil, lokanta, pastane, kıraathane, kafe, düğün salonu işletmecileri, internet kafe, otelciler, pazarlar, sauna ve eğlence yerleri başta olmak üzere birçok sektörün bu süreçten olumsuz etkilendiğini açıkladı. Yılmaz, istihdamın da fazla olduğu bu sektörlerin ayakta kalabilmesi için devlet desteğinin çok önemli olduğunu belirtti. Yılmaz,” Devletimiz yerinde ve acil tedbirlerle salgınla çok iyi bir şekilde mücadele ediyor. Eminim bu süreci en az hasarla atlatan ülkelerden biri olacağız. Bu süreçte insanların kalabalık yerlerden uzak durması gerekiyor. Salgının ne zaman biteceği de belirsiz. Bu şartlar altında esnaf bitme noktasına gelebilir.” dedi.

ESNAFIN DÜKKANI DEZENFETKE EDİLMELİ

Yılmaz, ilçe belediyelerine de çağrıda bulunarak bölgelerinde bulunan dükkanların belediye desteği ile dezenfekte edilmesi gerektiğini söyledi. Yılmaz, önlem almak için sadece ulaşım araçlarının dezenfekte edilmesinin yeterli olamayacağını esnafın da unutulmamasını talep etti.