“DÜZENSİZ GÖÇ VE KAÇAK İŞÇİYE HAYIR”

VALİLİK KAYIT DIŞI ÇALIŞAN GÖÇMENLERE YÖNELİK DENETİM BAŞLATIYOR

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında gerçekleşen, ‘Düzensiz Göç ve Kayıt Dışı Çalışanlarla Mücadele’ konulu toplantıya katıldı. Toplantıda sigortasız yabancı işçi çalıştıranlara ve İstanbul’da kaydı olmayan diğer illere kayıtlı Suriye uyruklu yabancılara 25 Ağustos’a kadar SGK tarafından rehberlik hizmeti verileceği, bu tarihten itibaren ise kayıt dışı yabancı işçi çalıştıran işverenlere para cezası verileceği açıklandı.

Kayıt dışı işletmeler ve işçiler konusu İstanbul’daki meslek örgütlerinin temsilcilerinin katılımıyla İstanbul Valisi Ali Yerlika’nın başkanlığında gerçekleşen toplantıda ele alındı. Toplantıda düzensiz göç ve kayıt dışı çalışanlar sorununu çözmek için alınan önlemler Vali Yerlikaya tarafından meslek örgütlerinin temsilcileri ile paylaşıldı.

25 AĞUSTOS’A KADAR REHBERLİK HİZMETİ VERİLECEK

Toplantıda, ikamet izni İstanbul’da olmayanların ikamet izni aldıkları illere göre gönderileceği ve sigortasız çalışan kişilere ve işletmelere 25 Ağustos’tan sonra yapılacak denetimlerin ardından ceza kesileceği açıklandı.