DÜĞÜN SALONLARI, CAMCILAR VE MALTEPE ESNAF ODALARI BAŞKANLARINI SEÇTİ

ESNAFIN TERCİHİ YUNUS ERDEL, MEHMET EMİN GÜR VE ADEM SÖNMEZ

Maltepe Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası, İstanbul Cam Eşya İmalcileri ve Aynacılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile İstanbul Toplantı ve Düğün Salonu İşletmecileri Esnaf Odası seçimli olağan genel kurulunu tamamladı. 1 esnaf odasında yönetim değişikliği yaşanırken 2 esnaf odasında mevcut başkanlar güven tazeledi.

Maltepe Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odasında Yunus Erdel, İstanbul Cam Eşya İmalcileri ve Aynacılar Esnaf ve Sanatkârlar Odasında Mehmet Emin Gür yeniden seçilirken, İstanbul Toplantı ve Düğün Salonu İşletmecileri Esnaf Odasının yeni başkanı Adem Sönmez oldu.

DÜĞÜN SALONLARININ YENİ BAŞKANI ADEM SÖNMEZ

İstanbul Toplantı ve Düğün Salonu İşletmecileri Esnaf Odası 4. Olağan genel kurulunda görev değişikliği yaşandı ve daha önce odanın yönetiminde yer alan Adem Sönmez, esnaf odasının yeni başkanı oldu.

Labella Davet Salonunda düzenlenen olağan genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz yaptı. Adem Sönmez 131 oy alırken mevcut başkan Ümit Yaşar Demir 53 oyda kaldı.

400’e yakın üyesi bulunan esnaf odasının genel kurulunda özellikle MÜYORBİR (Müzik Yorumcuları Meslek Birliği) ile düğün salonları arasında yaşanan telif konusu gündeme geldi. Başkan adayları MÜYORBİR ile yaptıkları mücadeleleri anlattılar.

MALTEPE’DE BAŞKAN BİR KEZ DAHA YUNUS ERDEL

3 adayın yarıştığı Maltepe Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odasının seçimli olağan genel kurulundan güven tazeleyerek çıkan isim Yunus Erdel oldu.

Maltepe Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Salon Kardelende düzenlenen olağan genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Başkan Vekili Mustafa Uzun, divan vekilliğini İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Osmanoğlu ve İSTESOB Disiplin Kurulu Üyesi Resul Taşçı yaptı.

Oda seçimlerinde Yunus Erdel 409, Nevzat Eren 339, Cevdet Olgun 328 oy aldı.

CAM EŞYACILARDA BAŞKAN MEHMET EMİN GÜR

 İstanbul Cam Eşya İmalcileri ve Aynacılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Beyoğlu Öğretmen Evinde düzenlenen olağan genel kurulunda mevcut başkan Mehmet Emin Gür tek aday olarak girdi. Mehmet Emin Gür, üyelerinin güvenoyunu alarak tekrar seçildi.

Genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Başkan Vekili Mesut Şengün, divan vekilliğini İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yazıcı yaptı.