ÇALIŞMA BAKANINA ŞOFÖRLERİN YENİ SİGORTA ŞARTLARI ANLATILDI

Birlik Başkanı Faik Yılmaz ve ulaşım sektöründeki bazı odaların başkanları SGK Üsküdar Eğitim ve Sosyal Tesisleri’nde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile bir araya geldi. Başkan Yılmaz, şoförlerin sigortalılık şartları nedeniyle yaşanan mağduriyetleri dile getirdi ve yeni bir düzenleme yapılması için Bakan Selçuk’a esnafın taleplerini aktardı. Başkan Yılmaz, ticarı araç sahiplerine kesilen sigorta cezalarının affedilmesi ve taksi tarifelerine zam yapılması yönündeki esnafın beklentilerini de Bakan Selçuk ile paylaştı.

5510 sayılı Kanunun Ek 6. Maddesine tabi olan ticari taksi, minibüs ve otobüs şoförlerin sigortalılık durumu nedeniyle yüksek cezalara maruz kalan esnafın sorunlarının çözümü için İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz Bakan Zehra Zümrüt Selçuk ile görüştü. Şoförlerin Bağkurlu olmasını talep Başkan Yılmaz ve beraberindeki oda başkanları, araç sahiplerine kesilen sigorta cezalarının da affedilmesini istedi. Başkan Yılmaz, minibüs ve taksi tarifelerine uzun zamandır zam yapılmadığını esnafın daha fazla mağdur olmaması için tarifelere zam yapılması gerektiğini de ifade etti.

SİGORTA CEZALARI AFFEDİLSİN

Görüşmede yeni sigortalılık şartlarını hazırlamak için İSTESOB bünyesinde oluşturulan ulaşım komisyonundaki İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Eyup Aksu, İstanbul Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Kazım Bilge, İstanbul Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk ve İstanbul Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık da yer aldı.

Başkan Yılmaz, toplantı sonunda anneler günü dolayısıyla Bakan Selçuk’a çiçek takdim etti.