BU PAZAR 7 ESNAF ODASINDA SEÇİM HEYECANI VARDI

ESNAF ODALARINDA GENEL KURUL HEYECANI

İSTESOB’a bağlı odalar bir bir olağan genel kurullarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Pazar günü İstanbul’da 7 esnaf odası daha genel kurullarını tamamlayarak 4 yıl boyunca esnafa hizmet edecek isimleri belirledi. 6 esnaf odasında aynı yönetimle devam edilirken, 1 esnaf odasında başkan değişikliği yaşandı. Kazım Bilge İstanbul Minibüsçüler Esnaf Odasının yeni başkanı olurken, Avcılar Otobüs Minibüs Taksi Kamyonet Sahip ve Şoförler Esnaf Odasında Kemal Türk, İstanbul İçkili İçkisiz Lokanta Kebapçı Köfteci ve Ayakta İçki Satanlar Esnaf Odasında Sayit Karabağlı, İstanbul Nalbur Hırdavat ve İnşaat Malzemeleri Alıp Satanlar Esnaf Odasında Nevzat Çelik, İstanbul Kıraathaneci Kahveci ve İçkisiz Gazinocular Esnaf Odasında Serdar Erşahin, Kartal Kamyon Kamyonet Minibüs Otobüs Otomobil ve Şoförler Esnaf Odasında Fikret Çelik, İstanbul Kadın Erkek Konfeksiyoncu Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odasında Sinan Kaya başkan seçilen isimler oldu.

İSTANBUL MİNİBÜSÇÜLERDE YENİ BAŞKAN KAZIM BİLGE

Divan Başkanlığını İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz’ın yaptığı İstanbul Minibüsçüler Esnaf Odasının 27. Olağan Genel Kurulunda göreve yeni bir isim geldi. Bin 700’ün üzerinde minibüsçü esnafının kayıtlı olduğu esnaf odasının genel kurulu Haliç Kongre Merkezinde yapıldı. İki adayın yarıştığı seçimlerin galibi yeni başkan Kazım Bilge oldu.

Saat 10.30’da esnafın büyük ilgisiyle başlayan olağan genel kurul zaman zaman hararetli tartışmalara sahne olurken, başkan adaylarının konuşmalarının ardından esnaf sandık başına gitti. Yapılan seçim sonucu Kazım Bilge 792 oy alarak esnaf odasının yeni başkanı oldu. Mevcut başkan Koray Öztürk ise 701 oy aldı.

KIRAATHANECİLER SERDAR ERŞAHİN’DEN VAZGEÇMEDİ

İstanbul Kıraathaneci Kahveci ve İçkisiz Gazinocular Esnaf Odasının Yenikapı Etkinlik Alanında gerçekleşen Olağan Genel Kurulunda 2 aday yarıştı. Seçimleri büyük bir farkla mevcut başkan Serdar Erşahin kazandı.

Divan Başkanlığını İSTESOB Başkan Vekili Mesut Şengün’ün yaptığı olağan genel kurulda Serdar Erşahin ve Mustafa Sönmez başkanlık için yarıştı. Seçim sonucunda Serdar Erşahin 459 oy olarak 4 yıl için delegelerin tam desteğini aldı. Mustafa Sönmez ise 79 oyda kaldı.

AVCILAR ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER KEMAL TÜRK DEDİ

Avcılar Otobüs Minibüs Taksi Kamyonet Sahip ve Şoförler Esnaf Odasının Olağan Genel Kurulu 2 adayın yarışına sahne oldu. Divan Başkanlığını İSTESOB Başkan Vekili Mustafa Uzun’un yaptığı olağan genel kurulda seçimin galibi mevcut başkan Kemal Türk oldu.

Avcılar Ezo Restaurantta gerçekleşen genel kurulda Kemal Türk 501 oy alırken diğer aday Tekin Mete 221 oyda kaldı.

İSTANBUL LOKANTACILARDA SAYİT KARABAĞLI

Divan Başkanlığını İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi Duran Yalçınkaya’nın yaptığı İstanbul İçkili İçkisiz Lokanta Kebapçı Köfteci ve Ayakta İçki Satanlar Esnaf Odasının Olağan Genel Kurulu Topkapı’da Akgün İstanbul Hotel’de gerçekleşti. Mevcut başkan Sayit Karabağlı’nın tek aday olarak girdiği seçimden, Karabağlı delegelerden 4 yıl daha yetki alarak çıktı.

KARTAL ŞOFÖRLER VE OTOMBİLCİLERDE BİR KEZ DAHA FİKRET ÇELİK

Kartal Kamyon Kamyonet Minibüs Otobüs Otomobil ve Şoförler Esnaf Odasının Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan Fikret Çelik ile yola devam kararı çıktı. Kartal, Hasan Doğan Spor Kompleksinde Divan Başkanlığını İSTESOB Disiplin Kurulu Başkanı Adem Etirli’nin yaptığı genel kurulda Fikret Çelik’in başkanlık için  rakibi Ahmet Demir’di.

Geniş bir katılımın olduğu genel kurul sonucunda Fikret Çelik 816 oy alırken, Ahmet Demir 270 oy alabildi.

NALBUR VE HIRDAVATÇI ESNAF ODASINDA BAŞKAN NEVZAT ÇELİK

Üsküdar’da Neşe Düğün Salonunda gerçekleşen seçimli genel kurlun Divan Başkanlığını İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Türkmen yaparken mevcut başkan Nevzat Çelik seçime tek aday olarak girdi ve 4 yıl daha yola devam dedi.

İSTANBUL KONFEKSİYONCU TERZİLER’DE SİNAN KAYA

Son derece çekişmeli geçen bir diğer olağan genel kurul heyecanı İstanbul Kadın Erkek Konfeksiyoncu Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odasında yaşandı. 2 adayın yarıştığı seçimlerin galibi Sinan Kaya oldu.

Divan Başkanlığını İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Hangün’ün yaptığı genel kurulda Sinan Kaya 154,  Hüseyin Gazi 129 oy aldı.