BAYRAM ŞENOCAK İSTESOB’U ZİYARET ETTİ

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret etti. Başkan Faik Yılmaz ve oda başkanları, esnafın sorunlarına ilişkin çözüm önerilerini Bayram Şenocak’a aktardı.

Bayram Şenocak, sorunların çözümü noktasında meslek kuruluşlarının görüşlerine önem verdiklerini söyledi. “Sorunların çözümü noktasında sizin fikirleriniz bize yardımcı oluyor” diyen Şenocak, İSTESOB’la yakın ilişkilerini sürdüreceklerini ifade etti.

Dünyanın bir değişim sürecinde olduğunu kaydeden Şenocak, “Bu değişim sürecine katılamazsak bizi harcarlar” dedi. Şenocak şöyle devam etti: “Devlet güçlü olursa, halk da güçlü olur. bundan 20 yıl önce devletlerden zengin iş adamları vardı. Ama dönem değişti. Artık devletlerin zengin olması elzem bir durum. Cumhurbaşkanımız önderliğinde hiç kimseye boyun eğmemek için yerli ve millik oranını artırmak istiyoruz. İnşallah 2023’te silah sanayinde yerlilik oranını yüzde 100’e çıkarmak istiyoruz.

Esnafın sorunları karşısında odaların daha etkin rol alması gerektiğini belirten Şenocak,” Biz siyasilere söyledik bitti olmaz. Sizler esnafın sorunlarını çözmek için buradasınız. Üyelerinizden aldığınız güçle daha etkin çözümler üretebilirsiniz.” dedi.

ODA BAŞKANLARI ESNAFIN TALEPLERİNİ ANLATTI

Toplantıya katılan oda başkanları esnafın sorunları ve talepleri hakkında Şenocak’a bilgi verdi. Sebze meyvede KDV’nin yüzde 1’e düşmesini talep eden esnaf temsilcileri, Yeni Hal Yasası’nın da bir an önce çıkması gerektiğini dile getirdiler. Ekmek üretim maliyetlerinin arttığına dikkat çeken oda başkanları, fırıncı esnafının kar etmekte zorluk çektiğini belirtti. Esnaf temsilcileri, kira stopaj yükünün esnafın üzerinden alınması gerektiğini anlattı.