BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlar Kurulu, oda başkanlarının katımıyla Birlik toplantı salonunda gerçekleşti. 36. Olağan Genel Kurul’dan bugüne kadar olan faaliyetlerin ele aldığı toplantıda, esnaf ve sanatkarın talepler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Covid-19 salgını nedeniyle 2 yıldır yapılamayan Başkanlar Kuruluna katılım yoğun oldu. Toplantıda İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin Mayıs ve Eylül ayı arasındaki faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

Birlik Başkanı Faik Yılmaz, Başkanlar Kurulu toplantılarını çok faydalı olduğunu belirterek,”  Sizlerle yıl içinde çeşitli vesilelerle bir araya gelme, sorunlarımızı müzakere etme fırsatı buluyoruz. Ama elbette en geniş kapsamlı toplantıları Başkanlar Kurulu çatısı altında gerçekleştiriyoruz. Bugün burada, kendi içimizde bir fikir alışverişi yaparak, esnaf ve sanatkarımızın, esnaf odalarımızın sorunlarını nasıl ve ne şekilde çözülebileceği noktasında genel bir değerlendirmede bulunacağız. Aynı zamanda size son 4 aylık dönemdeki faaliyetlerimiz hakkında genel bir değerlendirme yapacağız.

Bizler esnaf ve sanatkarın kalkınmasını, büyümesini ve her alanda refahının yükselmesini esas mesele kabul ederek hep beraber  bu makamlara geldik.  Her adımımızı, taşıdığımız sorumluluğun bilincinde olarak atıyor, bu doğrultuda projeler geliştiriyoruz. Esnaf ve sanatkarımızla, esnaf odalarımızla iletişimimizi güçlü tutarak, onların sorunlarını dinliyoruz, aynı hedefe yürüdüğümüz bilinciyle, sizlerin önerilerini samimiyetle değerlendiriyoruz.  Sizden gelen önerilerle birlikte, çözüm raporlarımızı yetkili mercilere sunuyor ve bu taleplerimizin takipçisi oluyoruz.

Proje ve eğitim odaklı hizmet anlayışımız bu dönemde de artarak devam etti. Her yıl önemli bir proje yapacağımız sözümüzü bu yıl da yerine getirdik. Bu hafta başında, sizlerin de katılımıyla Halkbank desteğiyle İstanbul Reklamcılar Esnaf Odamızla iş birliği yaparak Esnaflar Dijitalleşiyor Projesinin açılışını gerçekleştirdik.

Önümüzdeki dönem de farklı odalarımızla, farklı konularda projeler geliştirmeye devam edeceğiz. Değerli oda başkanlarım, biz, milli ve manevi değerleri güçlü, yenilikçi ama geleneklerine bağlı bir kurumuz. Bu yaklaşımla, görev yaptığımız sürece destek veren, görev yaptığım tüm arkadaşlarımla, ortaya ölçülebilir, kıyaslanabilir, güzel şeyler ortaya koyduğumuza inanıyorum. Gerçek takdir ise siz değerli oda başkanlarımızındır.

Alın teri ile akıl terini birleştirerek, helal kazancın peşinden koşan esnaf ve sanatkarımızı hizmetinde olmak, onlar için çalışıyor olmaktan gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Geçtiğimiz hafta Ahilik Haftasını kutladık. Bu vesileyle bir kez daha Ahilik Haftanızı kutluyor, İlin Ahisi olma onuruna erişen Mustafa Nuhoğlu’nu tebrik ediyorum.” dedi.

KAN BAĞIŞI YAPIN BİR HAYAT KURTARIN

Başkan Faik Yılmaz, toplantıya katılan oda başkanlarına kan bağışı yapmaya davet etti. Pandemi nedeniyle kan bağışlarının azaldığını bu nedenle hastanelerde kan stoğunun azaldığını belirten Yılmaz, “hastanede acil şifa bekleyen insanlar için umut olalım” ifadelerini kullandı.

Divan başkanlığını Birlik Başkanı Faik Yılmaz’ın yaptığı Başkanlar Kurulu’nda, Bayrampaşa Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Eda Yıldız Karadağ, İstanbul Servis İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Günhan Sinar, İstanbul Sahne Perdeciler Esnaf Odası Başkanı Terlan Kaya ve Bayrampaşa Bakkallar ve Büfeciler Odası Başkanı Emine İleri yer aldı.