BAŞKAN YILMAZ’IN YENİ YIL MESAJI

Acı, tatlı birçok anıyı barındıran 2021 yılını geride bırakırken, hepimizin önünde yeni bir sayfa açmayı umduğumuz 2022 yılı var. Bu sebeple başta ülkemiz ve esnaf sanatkârımız olmak üzere yeni yılın tüm insanlığa güzellikler, esenlikler getirmesini diliyorum.

Ne mutlu bizlere ki İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak geride bıraktığımız yılda tüm mesaimizle ve emeğimizle esnafımızın yanında olduk. Yeni yılda da esnafımızdan aldığımız güçle projeler gerçekleştirmeye, her yönüyle esnaf ve sanatkarlarımıza el uzatmaya devam edeceğiz.

Alın teriyle ekmeğini kazanan, ülkemizin ekonomisine güç katan esnafımız her şeyin en güzeline en iyisine layıktır. 2022 yılında esnaf sanatkârın tezgahından bereketin hiç eksik olmaması en büyük duamızdır.

Bilindiği gibi yeni yılın esnaf camiamız için ayrı bir önemi var. Ocak ayından başlayarak esnaf odalarımızda, Birliklerimizde, Federasyonlarımızda, Konfederasyonumuzda Eylül ayına dek sürecek bir seçim maratonu yaşanacak. Demokratik bir şölen içinde geçeceğine inandığım bu genel kurulların, şimdiden esnaf camiamıza hayırlı olmasını umuyor, seçimlere katılacak tüm adaylara başarılar diliyorum. Genel kurulların, esnaf ahlakına yakışır şekilde huzur, birlik ve beraberlik içinde, kardeşlik anlayışımıza uygun olarak gerçekleşmesini temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, yeni yılınızı en içten dileklerimle kutlar; herkese, sağlık, huzur ve başarılar dilerim.

Faik YILMAZ
İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı