BAŞKAN YILMAZ’DAN, YUNANİSTAN KONSOLOSLUĞU’NA ZİYARET

Birlik Başkanı Faik Yılmaz,  Ekonomi ve Ticaret Müşaviri Apostolos Digbassanis’e yeni görevi için hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. İkili Türk ve Yunan Esnaf ve Sanatkar teşkilatları arasındaki ikili ilişkileri ve işbirliklerini değerlendirdiler.  

Başkan Yılmaz,  Ekonomi ve Ticaret Müşaviri Apostolos Digbassanis’u Beyoğlu’nda Yunanistan Başkonsolosluğu’ndaki makamında ziyaret etti. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği hakkında bilgiler paylaşan Başkan Yılmaz, Yunan esnaf teşkilatlarıyla proje gerçekleştirmek istediklerini ifade etti.

Başkan Yılmaz, Yunanistan Esnaf Yunanistan Meslek Sahipleri, Ticaret Erbabı ve Sanatkârlar Konfederasyonu Küçük İşletmeler Enstitüsü (GSEVEE) ve Selanik Esnaf Odaları Federasyonu (OBSTH) ile gastronomi alanında proje gerçekleştirmek için 2016 yılında bir protokol imzaladıklarını hatırlattı. Başkan Yılmaz, bu protokolü hayata geçirmek istediklerini dile getirdi. Başkan Yılmaz,  İSTESOB’un  Yunanistan Rodop Kalkınma Ajansı ve Evros Sanatkarlar ve Küçük İşletmeler Federasyonu ile birlikte hazırlayarak AB’ye sunduğu ”Gastronomi ve Turizm” konulu projenin halen değerlendirme aşamasında olduğunu ve kabulü için ülkelerin desteğinin gerektiğini dile getirdi. Digbassanis ise projenin kabulü için elinden gelen desteği sağlayacağını belirtti.

“İSTESOB’U TANIYORUZ”

Ziyareti için Başkan Yılmaz’a teşekkür eden Apostolos Digbassanis, İSTESOB’un Yunanistan makamları tarafından bilinen bir kurum olduğunu kaydetti ve bu görüşme sayesinde İSTESOB hakkında daha kapsamlı bilgilere ulaştıklarını kaydetti. Digbassanis, Türk ve Yunan esnafı arasındaki projelerin gerçekleşmesi ve Türk-Yunan Esnaf ve Sanatkarları arasındaki ilişkileri daha da geliştirmek için her türlü desteği vereceğinin altını çizdi. Digbassanis, İSTESOB tarafından gelecek, başta vize talebi gibi konularda da her zaman yardımcı olmaya devam edeceklerini dile getirdi.