BAŞKAN YILMAZ GENEL MÜDÜR’E ESNAFIN TALEPLERİNİ AKTARDI

Birlik Başkanı Faik Yılmaz, Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdür’ü Necmettin Erkan ile salgına karşı alınan önlemler nedeniyle mağduriyet yaşayan esnaf ve sanatkarın durumunu görüştü. Başkan Yılmaz, esnafın sorunları ve beklentileri hakkında Genel Müdür Necmettin Erkan’a bilgi verdi.

2019’un Aralık ayında Çin’de ortaya çıkan kovid-19 virüsü kısa sürede dünyaya yayıldı. Virüsün bulaşıcı özelliği nedeniyle uzmanlar kalabalık yerlere gidilmemesi, sosyal izolasyon uygulanmasını tavsiye ediyor. Ekonomiği de etkileyen bu durum nedeniyle esnaf ve sanatkarın işlerini de durma noktasına geldi. Başkan Faik Yılmaz, ulaşım sektörü dahil, salgın önlemleri nedeniyle işlerini bozulan esnaf ve sanatkarın sorunları hakkında Genel Müdür Necmetin Erkan’a bir rapor sundu. Erkan, esnafın mağdur olmaması için devletin gerekli destekleri sunacağını ifade etti.

Dün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ Halkbank’tan esnaf kredisi kullanan esnaf ve sanatkarın ödemelerinin 3 ay süreyle faizsiz olarak ertelendiğini duyurmuştu.