BAŞKAN FAİK YILMAZ’DAN ’15 TEMMUZ’ MESAJI

Milletimizin medarı iftiharı, tarihi şanlı kahramanlıklarla dolu Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine ve devletin çeşitli kurumlarına yuvalanmış FETÖ/PDY mensubu hainler tarafından ülkemizde gerçekleştirilmek istenen darbe girişimini bir kez daha şiddetle ve nefretle kınıyorum. Milletini, bayrağını korumak için sokaklara çıkmaktan çekinmeyen, bu uğurda canını ortaya koyan şehitlerimize 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.

Vatanına, devletine, bayrağına, demokrasiye, milli birlik ve beraberliğimize sahip çıkmak için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına tereddütsüz cevap veren kahraman milletimiz sayesinde o karanlık geceden zaferle çıktık. Özgürlüğüne düşkün, “Asırlardır hür yaşamış, hür yaşacak” milletimiz aydınlık bir gelecek idealinden asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya bir kez haykırmıştır. Asil milletimizin bu kahramanlık destanını ve 15 Temmuz hain darbe girişimini hiçbir zaman unutmayacak, unutturmayacağız.

15 Temmuz hain darbe girişiminde devlet ve millet düşmanları kaybetmiş, ülkemizin aydınlık geleceğini karanlığa çevirmek isteyenler hain odaklar hüsrana uğramıştır. O karanlık geceyi aydınlatan ise milletin asil evlatları, vatan ve devlet sevdalıları olmuştur. Ay Yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş aziz milletimizin, bundan sonra da milli mücadele ruhu ile bu vatan toprağını koruyacağından kimsenin şüphesi olmasın. Hain emeller peşinde koşanlar, dün olduğu gibi, bugün de karşısında yüce milletimizi bulacaktır.

Vatan, bayrak ve millet uğruna ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında olacağımızı da bir kez daha vurguluyor, aziz milletimizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.