6 ESNAF ODASI YENİ YÖNETİMLERİNİ BELİRLEDİ

SANDIKLARDAN İSTİKRAR ÇIKTI

Pazar günü 6 esnaf odasının seçimli olağan genel kurulu vardı. Esnaf sanatkarın sandık başına giderek geleceğini belirlediği seçimlerde mevcut başkanlarla yola devam edildi. İstanbul Erkek Berberleri Usta ve Kalfaları Esnaf ve Sanatkarlar Odasında Şükrü Akyüz, Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odasında Nuray Koçer,  İstanbul Elektrik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odasında Osman Yeşilyurt, İstanbul Defter ve Kırtasiye Malzemeleri İmalcileri ve Satıcı Esnaf ve Sanatkarlar Odasında Yavuz Tekçe, Pendik Minibüs Kamyon Kamyonet Otobüs Otomobil ve Şoförler Esnaf Odasında Vehbi Bayraktar, Küçükçekmece Esnaf ve Sanatkarlar Odasında Mustafa Yorulmaz başkan seçilen isimler oldu.

İSTANBUL BERBERLER ŞÜKRÜ AKYÜZ’DE KARAR KILDI

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen İstanbul Erkek Berberleri Usta ve Kalfaları Esnaf ve Sanatkarlar Odasının seçimli olağan genel kurulunda başkanlık için 2 isim yarıştı. Delegeler yönetimde istikrarı seçerken mevcut başkan Şükrü Akyüz ve yönetimi esnafın tam desteğini aldı.

Genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Disiplin Kurulu Başkanı Adem Etirli yaparken, Şükrü Akyüz 1121, Adem Altuntaş 188 oy aldı.

SİLİVRİ DE İSTİKRAR DEDİ NURAY KOÇER’İ SEÇTİ

Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odasının seçimli olağan genel kuruluna esnaf sabah erken saatlerden itibaren büyük ilgi gösterdi. Silivri Mega Düğün Salonunda gerçekleşen olağan genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz yaparken, oda başkanlığı için 2 aday vardı.

Genel kurula birçok partinin ilçe temsilcileriyle beraber Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar da katıldı. Genel kurulda yaptığı konuşmada esnafın durumuna değinen Işıklar, AVM zincirlerinin esnafı yok ettiğini söyledi. Esnaf odaları ile her zaman uyumlu çalışmaya devam edeceklerini belirten Işıklar, Silivri için geliştirdikleri projeler hakkında da esnafı bilgilendirdi.

Genel kurulda rapoların tek tek okunup onaylanmasının ardından seçimlere geçildi. Yapılan seçim sonucunda Nuray Koçer oy 1410, Alparsalan Çalış 444 oy aldı.

ELEKTRİK TEKNİSYENLERİNDE GÖREV OSMAN YEŞİLYURT’UN

İstanbul Elektrik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkârlar Odasının seçimli olağan genel kurulunda göreve 2 isim aday oldu. Osman Yeşilyurt ve Haluk Bozali’nin başkanlık için yarıştığı seçimleri aynı zamanda Türkiye Elektrik Elektronik ve Benzerleri Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı olan Osman Yeşilyurt kazandı.

Perpa Ticaret Merkezinde gerçekleşen olağan genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Başkan Vekili Mustafa Uzun yaptı. Yapılan seçim sonucunda Osman Yeşilyurt 340, Haluk Bozali 140 oy aldı.

İSTANBUL KIRSTASİYECİLERDE BAŞKAN YAVUZ TEKÇE

İSTESOB birlik toplantı salonunda gerçekleşen İstanbul Defter ve Kırtasiye Malzemeleri İmalcileri ve Satıcı Esnaf ve Sanatkârlar Odasının seçimli olağan genel kurulunda mevcut başkan Yavuz Tekçe aday olarak yer aldı.

Olağan genel kurulunda divan başkanlığını İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Hangün yaptı.

PENDİK ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLERDE BAŞKAN VEHBİ BAYRAKTAR

Pendik’te de ulaşım sektöründeki esnaf sandık başına gitti. Pendik Minibüs Kamyon Kamyonet Otobüs Otomobil ve Şoförler Esnaf Odasının seçimli olağan genel kurulunda tek aday olarak giren Vehbi Bayraktar 152 oy alarak 4 yıl görev başında kalmak için delegelerden yetki aldı.

Esnaf odasının Aygün Düğün Sarayında gerçekleşen olağan genel kurulunda divan başkanlığını İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Türkmen yaptı.

KÜÇÜKÇEKMECE’DE ESNAF MUSTAFA YORULMAZ DEDİ

2 adayın yarıştığı bir diğer seçim heyecanı da Küçükçekmece Esnaf ve Sanatkarlar Odasında yaşandı. Mustafa Yorulmaz ve Hasan Öz’ün esnaf odası başkanlığı için aday olduğu seçimleri mevcut başkan Mustafa Yorulmaz kazandı.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen oda seçiminde genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Başkan Vekili Mesut Şengün yaptı. Yapılan seçim sonucunda Mustafa Yorulmaz 245 oy, Hasan Öz 135 oy aldı.