Ana sayfa DUYURULAR Gazi Üniversitesi ve Dünya Sağlık Örgütü Covid-19 Konulu Ortak Anket Çalışması Hakkında

Gazi Üniversitesi ve Dünya Sağlık Örgütü Covid-19 Konulu Ortak Anket Çalışması Hakkında

Koronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak, salgının yayılmasını engellemek, salgınla mücadelede geliştirilecek önlemleri ve hayatımıza olan etkilerini araştırmak amacıyla Gazi Üniversitesi ve Dünya Sağlık Örgütü Covid-19 Konulu Ortak Anket Çalışması başlatmıştır.

Türkiye isimli bu anket, Covid-19 salgınına yönelik toplumda bilgi düzeyi, risk algısı, koruyucu tutum ve davranışların belirlenmesi ve alınan önlemlere karşı güvenin ölçülmesine yönelik web üzerinden yapılan bir çalışmadır. Ankete https://bit.ly/30nXc52 adresinden ulaşılabilinir.

Sonuçlar Dünya Sağlık Örgütü ve Türkiye Bilim Kurulu ile paylaşılarak, 2 haftalık dönemler halinde Dünya Sağlık Örgütünün sayfasında online olarak yayınlanmaktadır. Sonuçlara http://dx.doi.org/10.23668/psycharchives.3457 adresinden ulaşılabilinir.

Bahsi geçen ankette, pandemiden çok etkilenen esnaf ve sanatkarlarımızın yaşadıklarının yer alması, salgının Türkiye’de nasıl yaşandığı, insanları nasıl etkilediğine dair gerçek verilere ulaşması hususunda katılımın sağlanması gerekmektedir.