2023 YILI- MUSTAFA KESKİN

Mustafa Keskin, 1953 yılında Sivas ili Hafik ilçesi Günyamaç Köyünde doğdu. 1956 yılında İstanbul’a göç etti. Şişli Endüstiri Meslek Lisesi ve Beykent Üniversitesi Motor – Mekanik Tekonoloji bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Mesleğe 1965 yılında Şişli/Dolapdere’de başladı. 1975 yılında Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesinde kendi firması Keskinler Mercedes Servisini kurdu. Keskin, 17.03.1998 – 19.02. 2022 tarihileri arasında İstanbul Oto Sanatkarları Esnaf Odasında başkan vekilliği görevinden sonra 2022 yılında beri bu odanın başkanlığını yapmaktadır. Keskin, bir dönem İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde başkan vekili olarak da görev aldı.

Keskin, bu süreç içerisinde 2 bin iş yerinden oluşan Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi 2’inci Kısım, 500 atölye ve iş yerinden oluşan Ata Çarşı İş Merkezi ve bin iş yerinden oluşan İkitelli Atatürk Oto Sanayi Sitesi 3’üncü Kısım inşaatını, Maslak’ta 5 katlı Oda Eğitim ve Hizmet Binasını esnafın hizmetine açmıştır.

Keskin, 2023 yılında Ahilik Komitesi tarafından mesleğindeki başarısı ve örnek sanatkarlığı nedeniyle İstanbul’da İlin Ahisi seçildi ve 36. Ahilik Haftası’nda İstanbul Valisi Davut Gül tarafından şed kuşandırıldı.

Mustafa Keskin’in Görev Yaptığı Kurum ve Kuruluşlar

İstanbul Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Başkanı

S.S Oto Tamircileri ve Benzerleri Küçük Sanayi Siteleri Yapı Kooperatifi Başkanı

Marmara Kooperatifler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı