728

TÜRK DÜNYASI ŞÖLENİ İSTESOB’DA YAŞANDI

TÜRK DÜNYASI ŞÖLENİ İSTESOB’DA YAŞANDI

TÜRK DÜNYASI ŞÖLENİ İSTESOB’DA YAŞANDI

İSTESOB’ da 22. Türk Dünyası Çocuk Şöleni coşkusu yaşandı. İSTESOB’un çeşitli coğrafyalardaki Türklerle kurduğu bağ 2017 senesinde de güçlü bir şekilde ortaya koyuldu.

Dünya’nın çeşitli noktalarından gelen Türkler, İSTESOB’un konuğu oldu. Türk Dünyası Çocuk Şöleni kapsamında ülkemizde bulunan misafirler, İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde kaynaşma yemeğinde bir araya geldi.

İstanbul Valiliği Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Koordinatörlüğü’nde 22‐30 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşen Türk Dünyası Çocuk Şöleni 22.yılına girdi.

Türk Dünyası Çocuk Şöleni kapsamında, Türkmenistan, Dağıstan Cumhuriyeti, Tataristan, Kırgızistan, Azerbaycan, Kırım, KKTC, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Balkar Cumhuriyeti, Kazakistan ve Yakutistan’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda ülkeden öğrenciler Türkiye’ye geldi.  Etkinlikte öğrenciler, yöresel oyunlarıyla şölene eğlence kattılar.DSC_4080

FAİK YILMAZ “GÖNLÜMÜZ BİR, DİLİMİZ BİR”

Türk Cumhuriyet ve topluluklarında yaşayan Türk çocuklarının Türkiye’yi tanımaları, bir araya gelmeleri, dostluklar edinmeleri amacıyla gerçekleşen etkinliklere, her yıl olduğu gibi bu sene de İSTESOB ev sahipliği yaptı.

İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz,  Türk topluluklarını ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.  İSTESOB olarak Türk dünyasına katkı sunmaya devam edeceklerini söyledi.

  • DSC_4061
  • DSC_4065
  • DSC_4075
  • DSC_4080
  • DSC_4104
  • DSC_4164

Benzer yazılar