728

TÜRK DÜNYASI İSTESOB’DA BULUŞTU

TÜRK DÜNYASI İSTESOB’DA BULUŞTU

İSTESOB TÜRK DÜNYASI’NA ESER KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR

Uluslararası Altay Toplulukları Sempozyumu’nun üyeleri İSTESOB’da bir araya geldi. Türk Dünyası’nı dil, edebiyat, tarih ve uluslararası ilişkiler açısından ortak bir zeminde buluşturmayı amaçlayan topluluğun en büyük destekçileri arasında yine İSTESOB bulunuyor. İSTESOB, bu sempozyum tarafından ortaya konulan makaleleri kitap haline getirerek bilim dünyasına kazandırmıştı.

Türkiye, Özbekistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Tataristan, Kazakistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkmenistan,  Rusya, Kore Cumhuriyeti, Japonya, Ukrayna, ABD, İran, Hindistan, Çin gibi ülkelerden gelen akademisyenler İSTESOB’un ahi sofrasına konuk oldu.İSTESOB’da gerçekleşen yemekli toplantıya katılan konukları, “Kardeş ülkelerin can dostu insanları, kardeşlerimiz, arkadaşlarımız birliğimize hoşgeldiniz” diyerek selamlayan Başkan Faik Yılmaz, Türk Dünyası’na verdikleri öneme ilişkin konuştu. Türki cumhuriyetlerin herhangi birine gittiklerinde çok sıcak bir şekilde karşılandıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, aynı misafirperverliği burada da kendilerine göstermek istediklerini söyledi.  Gelecek dönemlerin Türk dünyası için daha iyi günlere kapı açmasını dileyen Başkan Yılmaz, Türkiye ve kardeş ülkeler için birlik ve beraberlik temennilerini paylaştı.

Daha sonra söz alan Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun, İSTESOB’a Türk Dünyası’na yaptığı katkılar için teşekkür etti. İSTESOB tarafından basılan ve bilim dünyasına kazandırılan kitapları göstererek, bu çalışmaların çok değerli olduğunu kaydeden Ercilasun, Türk dünyası adına minnettar olduklarını dile getirdi.

Toplantı sonunda İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun’a bir plaket takdim etti. Birlik önünde çekilen hatıra fotoğrafıyla toplantı sona erdi.

 görsellere alttaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Uluslararası Altay Toplulukları Sempozyumu’nun üyeleri İSTESOB’da bir araya geldi. Türk Dünyası’nı dil, edebiyat, tarih…

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği paylaştı: 25 Temmuz 2017 Salı

  • DSC_8738
  • DSC_8787
  • DSC_8816
  • DSC_8915

Benzer yazılar