728

SÜTÇÜLER, TEKEL BAYİLERİ VE ÜMRANİYE MARANZGOLARDA SEÇİM GÜNÜ

SÜTÇÜLER, TEKEL BAYİLERİ VE ÜMRANİYE MARANZGOLARDA SEÇİM GÜNÜ

3 ESNAF ODASINDA DA MEVCUT BAŞKANLAR YOLUNA DEVAM ETTİ

Bugün gerçekleşen 3 genel kurulda da mevcut başkanlar yeniden seçilirken 1 esnaf odasında unvan değişikliği yapıldı. İstanbul Tekel, Gazete Bayileri ve Kurukahveciler Esnaf Odasında Ferihan Karasu, İstanbul Umum Gezici Sütçü ve Yoğurtçular Esnaf Odasında Osman Uysal, Ümraniye Marangozlar ve Mobilyacılar Esnaf Odasında Suat Yazıcı başkan seçildi.

AHİ BABA SUAT YAZICI YENİDEN SEÇİLDİ

2017 yılında Yılın Ahisi olan Suat Yazıcı, Ümraniye Marangozlar ve Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkârlar Odasının olağan genel kurulunda bir kez daha başkan seçildi. Olağan genel kurul öncesi verilen kahvaltıya katılan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Birlik Başkanı Faik Yılmaz, Suat Yazıcı’nın yapmak istediği okulun yapımına destek vereceklerini açıkladılar.

Modoko Mobilyacılar Sitesi’nde yapılan Ümraniye Marangozlar ve Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkârlar Odasının olağan genel kuruluna tek listeyle giren Suat Yazıcı delegelerin güvenoyunu aldı. Divan başkanlığını İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz’ın yaptığı genel kurulda yeniden seçilen Suat Yazıcı, üyelerin genel kurula ilgisinin az olmasından yakındı. Yazıcı, duygusal bir konuşma yaparak Ahi Baba olmanın sorumluluğunu taşıdığı için yeni dönemde de görev alacağını ifade etti.

YAZICI “YETENEĞİNİZLE TEKNOLOJİYİ YENEBİLİRSİNİZ”

Esnaf odasının çalışma programına okuyan Suat Yazıcı” Bu mesleğin yaşaması için yıkıcı değil, birbirimizi tamamlayıcı olmalıyız. Artık ne yaparsan yapayım müşterisi olur mantığı bitmiştir. Ne kadar iyi yaparsan müşteri var. Teknolojik rekabette geri kaldık. Ama siz marifetlerinizi kullanırsanız, en gelişmiş CNC (Bilgisayarlı Nümerik Kontrol)’yi bile yenersiniz.” dedi.

Yazıcı Çırak bulmakta yaşayan esnafa” Çocuklarınıza bu mesleği öğretin. Hepimiz bu meslekten ekmek yiyoruz” tavsiyesinde bulundu.

HASAN CAN’DAN OKUL YAPIMINA DESTEK

Yeni usta sanatkârların yetişmesin için bir meslek okulu kurmak isteyen Suat Yazıcı’ya Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can tam destek verdi. Esnaf ve sanatkârın ülke ekonomisi ve birliği için önemli olduğunu ifaden  Hasan Can, esnafın yanında olacaklarını kaydetti. Hasan, Afrin operasyonuna da değindi ve Afrin operasyonun ülke ekonomisine yansımasının çok az olduğunu söyledi.

Genel kurulda raporların okunup oylanmasının ardından yapılan seçimde Suat Yazıcı ve yönetimi yeniden seçildi. Genel kurulda esnaf ve sanatkâra katkılarından dolayı Birlik Başkanı Faik Yılmaz’a Suat Yazıcı tarafından el işçiliği bir eser takdim edildi.

SÜTÇÜLERDE ÇİFTE MUTLULUK

İstanbul Umum Gezici Sütçü ve Yoğurtçular Esnaf Odasının olağan genel kurulunda mevcut başkan Osman Uysal seçilirken oda unvanında da değişiklik yapılması kararı alındı.

İSTESOB toplantı salonunda düzenlenen İstanbul Umum Gezici Sütçü ve Yoğurtçular Esnaf Odasının olağan genel kuruluna tek aday olmasına rağmen esnaf ve sanatkârın ilgisi yoğun oldu. Divan başkanlığını İSTESOB Başkan Vekili Mustafa Uzun’un yaptığı genel kurulda Osman Uysal üyelerinin büyük desteğiyle yeniden seçildi. Üye sayısının yüzde 50’den fazlasının katıldığı genel kurulda daha önce Gümrük ve Ticaret Bakanlığından ön izni alınan isim değişikliği talebi, genel kurulun onayına sunuldu. Genel kurulun oy birliği ile verdiği desteğin ardından esnaf odasının adı: İstanbul Gezici Sütçüler ve Şarküteciler Süt ve  Süt Mamülleri İmal Edenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası oldu.

Osman Uysa, genel kurula katılan üyelerine ve her zaman destek aldıklarını söylediği Birlik Başkanı Faik Yılmaz’a teşekkür etti.

TEKEL BAYİLERDE BAŞKAN FERİHAN KARASU

İstanbul Tekel, Gazete Bayileri ve Kurukahveciler Esnaf Odasının Taxim Hill Otel’de gerçekleşen olağan genel kurulunda mevcut başkan Ferihan Karasu yeniden başkanlığa seçildi.

İSTESOB Başkan Vekili Mesut Şengün divan başkanlığını yaptığı olağan genel kurula mevcut başkan Ferihan Karasu tek listeyle girdi. Ferihan Karasu, esnafın çözüm bekleyen sorunları ve yaptıkları çalışmalar hakkında üyelerini bilgilendirdi. Karasu tekrar seçilmesi nedeniyle üyelerine teşekkür etti.

 

 • DSC_1492
 • DSC_1506
 • DSC_1507
 • DSC_1530
 • DSC_1533
 • DSC_1541
 • DSC_1566
 • DSC_1591
 • DSC_1634
 • DSC_1677
 • DSC_1735
 • DSC_1764
 • 4tekel
 • 10tekel
 • 14tekel

Benzer yazılar